احداث بزرگ‌ترین پل معلق خاورمیانه در هوراند آغاز شد
احداث بزرگ‌ترین پل معلق خاورمیانه در هوراند آغاز شد
احداث بزرگ‌ترین پل معلق خاورمیانه در هوراند با مساحت عرصه‌ای ۹۵هزار و ۲۲۲ مترمربع آغاز شد.

به گزارش قلم پرس، مراسم کلنگ‌زنی پل معلق شهرستان هوراند با حضور جعفر رزمی معاون امنیتی انتظامی استاندار، حسین حاتمی نماینده مردم کلیبر، خدا آفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی، احمد حمزه‌زاده مدیرکل‌میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان آذربایجان‌شرقی و فرماندار شهرستان هوراند امروز برگزار شد.

حسین حاتمی نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی مراسم کلنگ‌زنی پل معلق شهرستان هوراند طی سخنانی بیان کرد: پروژه مجموعه گردشگری و تفریحی پل معلق هوراند، بعنوان پروه‌ای کم‌نظیر از منظر ابعاد و اندازه و در یکی از بهترین نقاط گردشگری منطقه ارسباران به لطف و یاری خدا و به همت تلاش مسئولان ذیربط سر بر خواهد آورد.

احمد حمزه‌زاده مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان‌شرقی نیز گفت: صرف داشتن جاذبه‌های گردشگری نمی‌تواند گردشگران را مجذوب منطقه کند، لذا نیاز است در کنار این جاذبه‌ها نیاز است به زیرساخت‌ها خصوصا جاذبه‌های تفریحی توجه ویژه‌ای شود.

او ادامه داد: به دستور عابدین‌خرم استاندار آذربایجان‌شرقی برای رفع کمبود جاذبه‌های گردشگری در استان آذربایجان‌شرقی، کارگروه ویژه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری با رویکرد جاذبه‌های تفریحی تشکیل شد که پل معلق هوراند نمونه از پیگیری‌های این کارگروه است.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان آذربایجان‌شرقی گفت: این مجتمع گردشگری با مساحت عرصه‌ای ۹۵هزار و ۲۲۲ مترمربع و با استفاده از اراضی ملی، با مساحت زیربنای ۱۰ هزار مترمربع در منطقه دوجاق‌لار جاده روستایی آوالان شهرستان هوراند تأسیس خواهد شد.

انتهای پیام/