اجساد ۳۶ نفر شناسایی شده / ۳۲ نفر از اهالی استان هستند
اجساد ۳۶ نفر شناسایی شده / ۳۲ نفر از اهالی استان هستند

معاون استاندار آذربابجان‌شرقی گفت: تاکنون اجساد ۳۶ نفر شناسایی شده که از این تعداد ۳۲ نفر از اهالی استان هستند؛ تعداد مصدومان شناسایی شده استان ما نیز ۳۷ نفر هستند که از این تعداد ۱۲ نفر به صورت سرپایی درمان شده‌اند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، سعید شبستری خیابانی، اظهار داشت:با […]

معاون استاندار آذربابجان‌شرقی گفت: تاکنون اجساد ۳۶ نفر شناسایی شده که از این تعداد ۳۲ نفر از اهالی استان هستند؛ تعداد مصدومان شناسایی شده استان ما نیز ۳۷ نفر هستند که از این تعداد ۱۲ نفر به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، سعید شبستری خیابانی، اظهار داشت:با توجه به شدت حادثه اتفاقی و همچنین جابه‌جایی مسافران در حین حرکت قطار هنوز امکان ارائه دقیق آمار افراد کشته و مصدوم حادثه قطار تبریز- مشهد وجود ندارد.

وی افزود: شدت حادثه بسیار بالا بوده و در واگن‌ها آتش‌سوزی اتفاق افتاده؛ به همین علت شناسایی افراد حادثه دیده بسیار سخت است و در هر صورت تلاش‌های ما ادامه دارد.

این مسؤول افزود: تاکنون اجساد ۳۶ نفر شناسایی شده که از این تعداد ۳۲ نفر از اهالی استان آذربایجان‌شرقی هستند؛ تعداد مصدومان شناسایی شده استان ما نیز ۳۷ نفر هستند که از این تعداد ۱۲ نفر به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

شبستری‌خیابانی با بیان اینکه ظرفیت هر واگن حدود ۴۴ نفر است، افزود: بیشترین تلفات در واگن شماره ۵ گزارش شده چرا که این واگن دچار واژگونی و آتش‌سوزی شده و امکان خروج مسافران هم اصلا وجود نداشته است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: بعضی از افراد حین حرکت قطار در داخل سالن‌ها جابه‌جایی شده و عده‌ای هم مسافر بین راهی سوار قطار شده‌اند بنابراین با وجود اینکه لیست مسافران واگن‌ها و کوپه‌ها را در اختیار داریم دقیقا نمی‌توانیم اسامی افراد کشته و مصدوم را اعلام کنیم.

این مسئول تصریح کرد: همه مسئولان به جد پیگیر ماجرا بوده و دو جرثقیل در حال جابه‌جایی و انتقال واگن‌های واژگون شده هستند و با همه اوصاف پیش‌بینی می‌شود شمار کشته‌شدگان استان باز هم افزایش یافته و شمار مصدومان نیز از عدد ۱۰۰ فراتر رود.