آیت‌الله مجتهد شبستری خطاب به عراقچی:شما از صلحا و امید مردم هستید
آیت‌الله مجتهد شبستری خطاب به عراقچی:شما از صلحا و امید مردم هستید

سید عباس عراقچی در سفر یکروزه خود به تبریز با آیت‌الله محسن مجتهد شبستری دیدار و گفت‌وگو کرد و نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار خطاب به عراقچی گفت: دکتر ظریف از وزرای ارزشمند کشور بوده و شما از صلحا و امید مردم هستید. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، […]

سید عباس عراقچی در سفر یکروزه خود به تبریز با آیت‌الله محسن مجتهد شبستری دیدار و گفت‌وگو کرد و نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار خطاب به عراقچی گفت: دکتر ظریف از وزرای ارزشمند کشور بوده و شما از صلحا و امید مردم هستید.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، سیدعباس عراقچی در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری گفت: برای رسیدن به نتایج ملموس مذاکرات هسته‌ای باید اندکی صبر داشته باشیم چرا که زمان می‌برد تا نتایج اجرای برجام و مذاکرات هسته‌ای در کشور نمایان شود.

وی افزود: ما به دنبال واردات نیستیم و معتقدیم رفت‌وآمد هیات‌های غربی به کشورمان باید با همکاری‌های مثبت و سرمایه‌گذاری همراه شود تا فناوری‌های پیشرفته جهانی وارد کشور شود.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور باید اقتصادی مقاومتی باشد، تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی باعث مقاومت و آسیب ناپذیری در مقابل هر گونه فشار خارجی به شمار می‌آید.

عراقچی اظهار کرد: تمامی تحریم‌ها به جز تحریم‌های کنگره آمریکا همگی لغو و تحریم‌های کنگره نیز متوقف شده است.

معاون وزارت خارجه با اشاره به اینکه روابط پولی با بانک‌های خارجی و مناسبات تجاری و اقتصادی با شرکت‌ها و کشورهای خارجی بر مبنای اعتماد انجام می‌شود، گفت: این امر زمان بر و مستلزم فضای اطمینان بخش است.

b22177

وی تاکید کرد: همه باید در کشور کمک کنند تا سرمایه‌گذاران خارجی با فضای اعتماد ایجاد شده در کشور فعالیت کنند.

وی یادآور شد: شرکت‌های خارجی تحت تاثیر اظهارات دولتمردان کشور خود قرار نمی‌گیرند و این فضای اعتماد و اطمینان بخش است که آنان را به سرمایه‌گذاری در ایران تشویق می‌کند.

عراقچی خاطرنشان کرد:باید از فرصت‌های پیش رو استفاده کنیم و بقیه راه بستگی به همت و حرکت خودمان دارد.

وی تاکید کرد:دعای مردم و بزرگان موجبات موفقیت و دلگرمی تیم مذاکره کننده هسته‌ای را فراهم کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار خطاب به عراقچی گفت:دکتر ظریف از وزرای ارزشمند کشور بوده و شما از صلحا و امید مردم هستید.

آیت‌الله محسن مجتهدشبستری ادامه داد:نتایج برجام باید ملموس باشد و مردم آن را احساس کنند.

سیدعباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر کاری یکروزه در تبریز به سر می‌برد.