آماده‌باش هلال‌احمر آذربایجان غربی به دنبال زلزله ۵.۴ ریشتری در خوی/ ۱۲ تیم عملیاتی و ارزیاب در منطقه حضور دارند
آماده‌باش هلال‌احمر آذربایجان غربی به دنبال زلزله ۵.۴ ریشتری در خوی/ ۱۲ تیم عملیاتی و ارزیاب در منطقه حضور دارند
سرپرست اداره‌کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال‌احمر گفت: در پی وقوع زمین‌لرزه ۵.۴ ریشتری بامداد امروز در آذربایجان غربی، حوالی خوی، ۱۲ تیم هلال‌احمر به منطقه حادثه‌دیده اعزام شده‌اند.

به گزارش قلم پرس؛ موسوی اظهار کرد: زلزله ۵.۴ ریشتری ساعت ۳:۵۱ بامداد امروز، ۱۳ مهرماه، عمق ۱۰ کیلومتری زمین در استان آذربایجان غربی، حوالی خوی را لرزاند. در پی این حادثه تاکنون ۱۲ تیم ارزیاب و عملیاتی هلال‌احمر به محل اعزام شده‌اند‌.
وی افزود: پس از این حادثه ارتباط با فرمانداری‌ها و دهیاری‌های نزدیک کانون زلزله برقرار و اعضای خانه‌های هلال استان نیز برای ارزیابی حادثه فعال شده‌اند.
موسوی گفت: براساس گزارش‌های دریافتی، منطقه متاثر از حادثه بخش دیزج دیز و شور بلاغ بوده و تا این لحظه دیوار برخی منازل دچار ترک خوردگى شده و همچنین در روستای سید تاج الدین سه باب خانه قدیمی و خالی از سکنه تخریب شده است.
سرپرست اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال‌احمر افزود: در شهرستان‌های خوی و سلماس وضعیت قرمز اعلام شده و شهرهای معین نیز در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.
یادآور می‌شود این زمین‌لرزه تاکنون ۱۸ پس‌لرزه داشته و براساس گزارش شبکه بهداشت استان؛ تا این لحظه  ٢٣٠ حادثه‌دیده در خوی و ٣۵ نفر در سلماس به مراکز بهداشتی و بیمارستانی مراجعه کرده‌اند.