آغاز بكار فوتبال حبابي در تبريز براي اولين بار
آغاز بكار فوتبال حبابي در تبريز براي اولين بار

براي اولين بار در تبريز ورزش پرهيجان فوتبال حبابي آغاز بكار كرد. به گزارش قلم پرس؛ عليرضا جاهدي مسئول كميته “فوتبال حبابي” در تبريز با بيان اينكه اين ورزش از خرداد ماه سال جاري در تبريز براي اولين بار آغاز بكار كرد گفت: اين ورزش پرهيجان در تبريز زير نظر كميته فوتبال حبابي جمهوري اسلامي […]

براي اولين بار در تبريز ورزش پرهيجان فوتبال حبابي آغاز بكار كرد.
به گزارش قلم پرس؛ عليرضا جاهدي مسئول كميته “فوتبال حبابي” در تبريز با بيان اينكه اين ورزش از خرداد ماه سال جاري در تبريز براي اولين بار آغاز بكار كرد گفت: اين ورزش پرهيجان در تبريز زير نظر كميته فوتبال حبابي جمهوري اسلامي ايران از اول خرداد ماه به مدت يك ماه بصورت آزمايشي شروع به فعاليت كرد كه بصورت رسمي از اول تيرماه سال جاري آماده خدمت رساني به اقشار مختلف مردم است.

وي به تاريخچه فوتبال حبابي در ايران اشاره كرد و گفت: کمیته فوتبال حبابی جمهوری اسلامی ایران از تاریخ ۴\۵\۹۴ تحت نظارت انجمن ورزش های تفریحی و مهارت های فردی نمایشی در فدراسیون ورزش های همگانی فعالیت خود را آغاز نمود.
وي ادامه داد: اولین نمایش رسمی فوتبال حبابی در کشور به تاریخ ۹\۵\۹۴ در مراسم اختتامیه هفته جهانی المپیک در حضور جمع کثیری از ورزشکاران و پیشکسوتان ورزش و مسئولین ورزشی از جمله رئیس فدراسیون ورزش های همگانی و رئیس کمیته ملی المپیک، ارائه و با استقبال پرشور حاضرین مواجه شد.
عليرضا جاهدي در ادامه افزود: ترویج و آموزش این رشته ورزشی مهیج در دو سطح تفریحی – همگانی و حرفه ای براي آقايان و بانوان در دستور کار این کمیته قرار دارد.
وي همچنين به برخی از مهمترین اهداف و فعالیت های کمیته فوتبال حبابی جمهوری اسلامی ایران اشاره كرد و گفت: افزایش نشاط عمومی از طریق ترویج و فراهم آوردن امکانات این رشته برای عموم در بعد تفریحی – همگانی؛ تعامل با سازمان ها و نهاد ها جهت ترویج صنفی این رشته پر هیجان ؛ آموزش حرفه ای و تشکیل باشگاه ها؛ تربیت مربیان و داوران؛ به روزآوری قوانین و مقررات و تکنیک های بازی؛ سازمان دهی ترنومنت های سراسری منظم؛ آموزش پایه ای فوتبال حبابی از طریق تعامل با مدارس و مراکز آموزشی و تأمین تجهیزات و ادوات مربوط از اهداف و فعاليت هاي اين كميته است.

وي همچين به نحوه بازي اين ورزش اشاره كرد و افزود: فوتبال حبابی ورزشی است تیمی شبیه به فوتبال که در آن بازیکنان به وسیله یک پوشش حبابی که از هوا پرشده و بالاتنه آنان را می پوشاند ، طی قوانین مشخصی برای وارد کردن توپ ( استاندارد فوتبال) با پا به دروازه تیم حریف رقابت می کنند. وي ادامه داد: فوتبال حبابی رشته‌ای بسیار پرجنب و جوش است که نیاز به مهارت چندانی ندارد. گل زدن در این رشته بسیار مشکل است، زیرا بالاتنه بازیکنان تماماً در داخل حباب پوشیده شده است و بنابراین حفظ تعادل و گردش‌های سریع بازیکنان در آن محدود می‌شود که این امر خود بر جذابیت‌های آن می‌افزاید. در این رشته در واقع فوتبال جنبه عمومی و سرگرم کننده‌تری پیدا می‌کند. فرم حباب‌ها به گونه‌ای است که موجب افزایش احتمال برخوردها و کاهش آسیب‌های فیزیکی به بازیکنان می‌شود که این امر صحنه‌های بسیار جالبی را پدید می‌آورد. در فوتبال حبابی هدف گل زدن و برنده شدن است، تنها تفاوت در این است که بازیکنان هر تیم در یک حباب باد شده شفاف (که از سر و بالا تنه محافظت می‌کند) قرار می‌گیرند. حباب‌ها همانند سپر محافظ عمل کرده و در عین حال افزایش احتمال برخورد های تن به تن را باعث می‌شوند که تجربه ای عجیب و مفرح را برای بازیکنان بوجود می آورد.

جاهدي ادامه داد: فضای خاص رقابتی و شرایط حاکم بر این رشته ورزشی موجب می گردد تا علاوه بر تجربه یک فعالیت ورزشی پر هیجان و در عین حال کاملاً ایمن بدون نیاز به مهارت ورزشی ، تاثیرات مثبتی بر ارتقاء وضعیت بدنی افراد نیز داشته باشد که از آن جمله اند:
• بهبود عملکرد سیستم تنفسی از طریق افزایش نسبت تهویه و افزایش حجم تبادل گازی در حبابچه های ریه
• بهبود عملکرد قلب و سیستم گردش خون به عنوان فعالیت زیر بیشینه
• بهبود تعادل بدن از طریق افزایش آگاهی موقعیت بدن در صفحه فضایی و افزایش سرعت عملکرد مغز در بازیابی تعادل عمومی بدن
• افزایش ترشح هورمون آدرنالین ناشی از هیجان مثبت بازی که منجر به ارتقاء عملکرد مغز و سیستم عصبی و همچنین بهبود کارایی متابولیکی بدن می شود.

علاقه مندان مي توانند براي كسب اطلاعات بيشتر و رزرو سالن با شماره ۰۹۰۳۱۸۸۵۴۳۸ تماس بگيرند.