به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در اولین مقصد سفرش به چند کشور اروپایی به مادرید پایتخت اسپانیا سفر کرد، در گزارشی توئیتری  درباره این سفر نوشت: دیدارهایی سازنده در مادرید با همتای اسپانیایی ام، خانم «آرانچا گونزالس لایا» و وزیر صنعت، تجارت و گردشگری […]

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در اولین مقصد سفرش به چند کشور اروپایی به مادرید پایتخت اسپانیا سفر کرد، در گزارشی توئیتری  درباره این سفر نوشت: دیدارهایی سازنده در مادرید با همتای اسپانیایی ام، خانم «آرانچا گونزالس لایا» و وزیر صنعت، تجارت و گردشگری خانم «ریس ماروتو» انجام شد.

وی افزود: گفتگوهای گسترده ای درباره روابط اقتصادی صورت گرفت.

ظریف خاطرنشان کرد: همچنین درباره برجام، فلسطین، خلیج فارس، افغانستان و دیگر موضوعات منطقه ای و جهانی نیز به بحث پرداختیم.

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه  که روز پنجشنبه وارد مادرید شد با وزیر خارجه اسپانیا دیدار و گفت و گو کرد. وزیر امور خارجه اسپانیا در دیدار ظریف ضمن با اهمیت خواندن جایگاه ایران در منطقه، به تشریح دیدگاه کشورش در زمینه موضوعات مختلف از جمله برجام، اوضاع منطقه و مسائل دوجانبه پرداخت.

خانم ریس ماروتو وزیر صنعت، تجارت و گردشگری اسپانیا نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط دو کشور، علاقه مندی اسپانیا به تقویت روابط اقتصادی و تجاری با ایران در چارچوب نقشه راه همکاری های دو کشور را اعلام کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که با پایان بحران کرونا، دوره جدید همکاری های اقتصادی دوجانبه آغاز شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پیش از این هم به سوریه سفر و با مقامات این کشور دیدار و گفت و گو کرد. ظریف در هفته های اخیر نیز به چهار کشور قطر، عراق، عمان و کویت نیز سفر کرده بود.

انتهای پیام/