کاهش ۴۰ درصدی کالاهای رسوبی در گمرکات
کاهش ۴۰ درصدی کالاهای رسوبی در گمرکات

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: با پیگیری های انجام شده، شاهد کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی کالاهای رسوبی در گمرکات هستیم. به گزارش قلم پرس،از تبریز، سعید عمرانی در بازدید از انبارهای اموال تملیکی گمرک سهلان در تبریز  اظهار کرد: گمرگ باید به عنوان یک پایانه کوتاه مدت برای کالاها عمل کند و از […]معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: با پیگیری های انجام شده، شاهد کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی کالاهای رسوبی در گمرکات هستیم.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، سعید عمرانی در بازدید از انبارهای اموال تملیکی گمرک سهلان در تبریز  اظهار کرد: گمرگ باید به عنوان یک پایانه کوتاه مدت برای کالاها عمل کند و از رسوب اموال تملیکی، جلوگیری شود.

وی بر تسریع در تعیین تکلیف کالاهای رسوب شده در گمرکات تاکید کرد و گفت: در گمرک، انواع کالاها باید بر اساس معیارهای استاندارد و تاریخ انقضایشان، مورد ارزیابی و ترخیص شود تا شاهد انباشت بی دلیل کالاها و تلف شدن آنها نباشیم.

معاون قضایی دادستان کل کشور درباره کالاهای انبار شده در گمرک سهلان هم گفت: امور گمرگی در رابطه با رسوب کالا در این گمرک به روز رسانی شده و اموال تملیکی موجود هم وضعیت نسبتا خوبی دارد.

 گمرک سهلان در ۱۵ کیلومتری تبریز با وسعتی بالغ بر ۲ هزار هکتار در مجاورت جاده ترانزیت بین‌المللی ایران ـ ترکیه واقع شده است .

تسریع در تعیین وضعیت اموال موجود در انبارهای اموال تملیکی گمرک از رویکردهای دولت سیزدهم است و رئیس جمهوری به شخصه این موضوع را پیگیر هستند. 

انتهای پیام/