کارگردان زن ایرانی به دنبال ساخت مستند تراکتورسازی
کارگردان زن ایرانی به دنبال ساخت مستند تراکتورسازی

برنده جایزه بهترین کارگردانی جشنواره ایپک‌یولو استانبول از ساخت فیلمی مستند در خصوص تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز خبر داد. به گزارش قلم پرس، لیلا نوروزی، کارگردان اردبیلی سینمای ایران که آخرین ساخته وی با نام “قارا یول” توانست جایزه بهترین کارگردانی “جشنواره ایپک‌یولو” در استانبول را کسب کند پروژه سینمایی آتی خود را ساخت فیلمی […]

برنده جایزه بهترین کارگردانی جشنواره ایپک‌یولو استانبول از ساخت فیلمی مستند در خصوص تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز خبر داد.

به گزارش قلم پرس، لیلا نوروزی، کارگردان اردبیلی سینمای ایران که آخرین ساخته وی با نام “قارا یول” توانست جایزه بهترین کارگردانی “جشنواره ایپک‌یولو” در استانبول را کسب کند پروژه سینمایی آتی خود را ساخت فیلمی مستند در خصوص تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز عنوان کرد.

نوروزی در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی به تشریح فعالیت های سینمایی خود پرداخت.

وی با بیان اینکه داستان فیلم «قارا یول» را ۳ سال پیش نوشته است گفت: فیلم حول شخصیت آیدا است که پدر خود را از دست داده است. این دختر جوان که از تهران عازم مراسم خاکسپاری پدرش در اردبیل شده در راه با شخصی با نام دومان آشنا می شود.

نوروزی تصریح کرد: فیلم درصدد نشان دادن علاقه آیدا به پدرش به عنوان نماد وطن وی٬ اردبیل و آذربایجان است.

قارا یول دومین فیلم حرفه ای لیلا نوروزی است و برنده جایزه بهترین فیلم “جشنواره سینمای خانواده” در جمهوری آذربایجان در سال جاری شده است.

پیشتر فیلم نخست وی با نام “من عصمتم” نیز برنده جایزه ویژه داوران فستیوال ایپک‌یولو شده بود.

لیلا نوروزی در باره مستند تراکتورسازی نیز اظهار داشت: خبر ساخت این فیلم با استقبال گسترده هواداران مواجه شده است و امیدوارم مدیریت باشگاه نیز همکاری های لازم را انجام دهد.