پانزدهمین دوره جشنواره فیلم تبریز  برگزار می‌شود
پانزدهمین دوره جشنواره فیلم تبریز  برگزار می‌شود

فراخوان پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز منتشر شد. به گزارش قلم پرس،از تبریز به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز، ادره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همراهی انجمن سینماگران آذربایجان شرقی، انجمن سینمای جوان ایران-دفتر تبریز، خانه مستند تبریز، انجمن پویانمایی استان، در راستای  تداوم اهداف چهارده دوره از همایش‌ها و جشنواره‌ها فیلم […]فراخوان پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز منتشر شد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز، ادره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همراهی انجمن سینماگران آذربایجان شرقی، انجمن سینمای جوان ایران-دفتر تبریز، خانه مستند تبریز، انجمن پویانمایی استان، در راستای  تداوم اهداف چهارده دوره از همایش‌ها و جشنواره‌ها فیلم (سیب و تبریز) و به منظور تشویق و ترغیب هنرمندان تبریز اقدام به برگزاری پانزدهمین دوره جشنواره فیلم تبریز کرده است.

هادی امینی، دبیر جشنواره فیلم تبریز اظهار کرد:  پانزدهمین دوره جشنواره فیلم تبریز با هدف ارزش نهادن به جایگاه هنر هفتم و گسترش و پویایی فعالیت‌های سینمایی در استان، تأکید بر ضرورت تولید فیلم و ترغیب فیلم‌سازان استان به ساخت فیلم، شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های سینماگران، ایجاد فضای پویا میان جوانان و اهالی سینما برگزار خواهد شد.

امینی گفت: ما برنامه داریم تا در کنار پخش فیلم و بخش رقابتی با برگزاری کارگاه‌‌های آموزشی و قضاوت کارشناسانه‌ی آثار تلاش کنیم تا قدمی در راه ارتقای سطح آثار فنی و کیفی تولیدات سینمایی برداریم.

وی افزود: برگزاری این جشنواره با کیفیت قابل قبول می‌تواند در مردمی کردن هنر هفتم و بالا بردن سواد سمعی و بصری افراد جامعه و همچنین در معرفی قدمت فرهنگی هنری آذربایجان مؤثر باشد.

امینی درباره‌ی جزئیات این فراخوان اذعان کرد: موضوع فیلم‌های این جشنواره آزاد است و فیلمسازان می‌توانند آثار خود را در قالب‌های داستانی، مستند، پویا نمایی، تجربی و نماهنگ به دبیرخانه‌ی جشنواره ارسال کنند.

پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز در دو بخش اصلی و جنبی برگزار می‌شود که بخش اصلی مربوط به رقابت میان فیلم‌های کوتاه با موضوع آزاد (مختص فیلمسازان آذربایجان شرقی) و بخش جنبی شامل اکران فیلم‌های بلند تولید شده در سینمای آذربایجان می‌باشد.

امینی، همچنین خبر داد: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه‌ی جشنواره تا ۳۱ اردیبهشت ماه می‌باشد و علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره می‌توانند از طریق وبسایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همچنین از لینک مستقیم  https://formafzar.com/form/tabriz15 فرم فراخوان را دریافت و قوانین مربوط به جشنواره را مطالعه کنند. 

شایان ذکر است، زمان برگزاری پانزدهمین دوره جشنواره فیلم تبریز، نیمه دوم تیرماه است می‌باشد و راه‌های ارتباطی با دبیرخانه شامل و به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی (www.azarsh.farhang.gov.ir)، صفحه مجازی tabrizfilm_festival و همچنین پست الکترونیک tabrizfilmfest@gmail.com می‌باشد.

انتهای پیام/