به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در پی تجاوزهای رژیم صهیونیستی به قدس و مسجدالاقصی، گروه‌های مقاومت فلسطینی از دوشنبه هفته گذشته (۲۰ اردیبهشت) دست به کار شدند و صدها راکت و موشک به سمت فلسطین اشغالی شلیک کردند. در مقابل رژیم صهیونیستی نیز بارها به نور غزه حمله و بیش از ۱۹۰ فلسطینی را […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در پی تجاوزهای رژیم صهیونیستی به قدس و مسجدالاقصی، گروه‌های مقاومت فلسطینی از دوشنبه هفته گذشته (۲۰ اردیبهشت) دست به کار شدند و صدها راکت و موشک به سمت فلسطین اشغالی شلیک کردند. در مقابل رژیم صهیونیستی نیز بارها به نور غزه حمله و بیش از ۱۹۰ فلسطینی را به شهادت رسانده است.

در همین ارتباط «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس به روزنامه «الاخبار» گفت: ما اراده و توانایی مقاومت بیش از تصور دشمن را داریم. آنچه تا کنون رخ داده یک نقطه عطف در نبرد نامحدود بزرگ برای بازپس‌گیری حقمان در فلسطین است.

هنیه افزود، نبردی که غزه وارد آن شده یک مانور برای مطالبات نوار غزه محاصره شده نیست بلکه نبردی برای حمایت از قدس به عنوان مسأله مرکزی فلسطین است. آنچه تا کنون در کرانه باختری ، قدس و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ رخ داده نشان از بازگشت وحدت به فلسطین است و اینکه قدس عنوان هر نبردی خواهد بود.

رهبر حماس افزود، نبرد امروز به جهان و صهیونیست‌ها ثابت کرده که قدس یک مسأله گذرا نیست بلکه در قلب پروژه ملی فلسطین قرار دارد و موفق به متحد کردن دوباره ملت فلسطین در تمام سرزمین تاریخی فلسطین شد. همانگونه که عکس‌العمل‌‌ها نشان داد فلسطینی‌ها در این نبرد تنها نیستند.

وی ادامه داد: ما تحولات راهبردی کنونی را رصد می‌کنیم و شاهد احیای مجدد منطقه عربی و اسلامی و ارتباط آن با جهان برای بازگرداندن اعتبار به مسأله فلسطین هستیم. همه جهان عکس‌العمل‌ها از داخل فلسطین و تحرکات مردمی در جهان را رصد می‌کند و همه اینها تأثیر زیادی بر مسیر پروژه مقاومت برای آزادسازی دارد.

هنیه گفت، همه جهان خصوصا غرب به رهبری آمریکا باید تحولات جاری کنونی را به خوبی بفهمد و باید بداند که از حالا به بعد ملزم به تعامل با ملت فلسطین به شیوه‌ای دیگر است. حتی باید بداند که تعامل با جنبش‌های مقاومتی را بایدتغییر دهد و آنها را از لیست گروه‌های تروریستی خارج کند.

وی در زمینه میدانی هم تصریح کرد: گردان‌های عزالدین القسام و فرماندهی نظامی آن امروز در وضعیت بسیار خوبی هستند و ما امروز شاهد نقطه عطف تاریخی در سطح توانایی مقاومت هستیم و حجم تحولات در کارکرد فرماندهی نظامی مقاومت را به جهان نشان دادیم.

هنیه درباره تماس‌ها برای برقراری آتش‌بس هم گفت، طرف‌های زیادی از جمله مصر، قطر، روسیه و سازمان ملل تماس گرفته‌اند و به آنها گفته شده دلیل آنچه رخ داده اقدام دشمن در یهودی سازی قدس و آواره کردن مردم از محله‌های قدس و نیز تجاوز مستمر به مسجدالاقصی است. به تماس گیرندگان تأکید شده که دشمن همان طرفی است که نبرد را آغاز کرده و مقاومت راه‌حلی که در سطح فداکاری ملت فلسطین نباشد، قبول نمی‌کند.

وی در پایان گفت، آنچه رخ داده یک نقطه عطف خواهد بود که ثابت می‌کند مقاومت تنها گزینه‌ای است که منجر به آزادسازی و بازپس‌گیری حقوق می‌‎شود و زمان کنار گذاشتن مذاکره و توافق و هماهنگی امنیتی با رژیم اشغالگر فرارسیده است. 

انتهای پیام/ص