به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالله حمدوک» نخست‌وزیر دولت موقت (انتقالی) سودان عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به نفع کشورش خواند و بر پایبندی به توافق سازش تأکید کرد. حمدوک در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی «معاریو» گفت که روند عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی با وجود تنش‌های اخیر بین ارتش این رژیم و […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالله حمدوک» نخست‌وزیر دولت موقت (انتقالی) سودان عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به نفع کشورش خواند و بر پایبندی به توافق سازش تأکید کرد.

حمدوک در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی «معاریو» گفت که روند عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی با وجود تنش‌های اخیر بین ارتش این رژیم و گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری، ادامه خواهد یافت.

این روزنامه به نقل از حمدوک نوشت: «این به نفع ماست و ما این را می‌خوایم. ما تعهداتی داریم و آن را اجرا خواهیم کرد و برای اجرای توافق با اسرائیل مصمم هستیم اگرچه رویارویی کنونی بین اسرائیل و فلسطینیان در زمان نامناسبی باشد.»

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، معاریو افزود که این مصاحبه را در زمان حضور حمدک در کنفرانس بین‌المللی پاریس برای حمایت از سودان، انجام داده است.

مقامات سودان و رژیم صهیونیستی ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ توافق سازش را امضا کردند.

انتهای پیام/ص