به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری عبری‌زبان روز گذشته (پنج‌شنبه) از وخامت حال «آوی هار ایون» رئیس اسبق برنامه فضایی رژیم صهیونیستی که در بیمارستان به سر می‌برد خبر دادند. وی روز سه شنبه بر اثر آتش‌گرفتن هتل محل اقامتش در شهر ساحلی «عکا» دچار خفگی شده و به بیمارستان منتقل شده بود. […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری عبری‌زبان روز گذشته (پنج‌شنبه) از وخامت حال «آوی هار ایون» رئیس اسبق برنامه فضایی رژیم صهیونیستی که در بیمارستان به سر می‌برد خبر دادند. وی روز سه شنبه بر اثر آتش‌گرفتن هتل محل اقامتش در شهر ساحلی «عکا» دچار خفگی شده و به بیمارستان منتقل شده بود.

به نوشته وبگاه خبر۲۵، او زمانی که در هتل به سر می‌برد، تعدادی از فلسطینی‌ها به سمت ساختمان هتل مواد آتش‌زا پرتاب کردند که موجب آتش‌سوزی بخشی از ساختمان شد و تعدادی از ساکنان هتل دچار خفگی شدند.

این مقام اسبق رژیم صهیونیستی (۸۴ ساله) تاکنون مناصب متعدد و مهمی در این رژیم در دست داشته و خرید سلاح‌های پیشرفته و نوسازی ارتش صهیونیستی از جمله اقدامات وی محسوب می‌شود. او همچنین از سال ۱۹۹۵ الی ۲۰۰۴ رئیس سازمان فضایی ریژم اسرائیل بود.

شهر ساحلی «عکا» نیز همچون بسیاری از شهرها و شهرک‌هایی که ساکنان فلسطینی و یهودی در آن حضور دارند، در روزهای اخیر شاهد درگیری بود. شدت درگیری‌ها در برخی شهرها از جمله «اللُّد» موجب شد تا شهردار این شهر از ارتش درخواست کمک کند.

روز گذشته نیز «آیلت شاکد» نماینده راست‌گرای پارلمان و وزیر سابق دادگستری رژیم صهیونیستی در صفحه توئیتر خود نوشت که پلیس این رژیم در شهرهایی که صحنه درگیری فلسطینی‌ها و صهیونیست‌هاست، به نوعی تسلیم شده و کاری نمی‌تواند بکند.

انتهای پیام/م