به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقام‌های آمریکایی در ادامه فشارهای جهانی بر این کشور برای ایفای نقش سازنده در پایان دادن به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، با مسئولان تل‌آویو به‌صورت تلفنی گفت‌وگو کردند. «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا بامداد پنجشنبه با «مئیر بن‌شبت» مشاور امنیت داخلی رژیم کودک‌کش صهیونیستی، تماس تلفنی […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقام‌های آمریکایی در ادامه فشارهای جهانی بر این کشور برای ایفای نقش سازنده در پایان دادن به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، با مسئولان تل‌آویو به‌صورت تلفنی گفت‌وگو کردند.

«جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا بامداد پنجشنبه با «مئیر بن‌شبت» مشاور امنیت داخلی رژیم کودک‌کش صهیونیستی، تماس تلفنی برقرار کرد.

به نوشته وبگاه شبکه «اسکای‌نیوز»، سالیوان در بیانیه‌ای گفت: «من با همتای اسرائیلی خود و نمایندگان دولت مصر در مورد تلاش برای کاهش تنش در نوار غزه گفتگو کردم».

بر اساس این گزارش، وی همچنین افزود: «ما در تلاش شدید دیپلماتیک برای رسیدن به آرامش بین اسرائیل و فلسطینیان هستیم».

«گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم اشغالگر قدس نیز با «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه ایالات متحده رایزنی کرد.

اشکنازی با مثبت توصیف کردن گفت‌وگوی تلفنی با بلینکن، در صفحه توئیتر خود نوشت: «از او به‌دلیل حمایت‌های همه‌جانبه آمریکا از حق اسرائیل برای دفاع از خود، تشکر کردم. درباره شلیک راکت از شمال [فلسطین اشغالی] به او اطاعات جدید دادم».

وی با تاکید بر لزوم تداوم حملات جنایتکارانه علیه فلسطینان در نوار غزه، افزود: «من درباره لزوم ادامه پیدا کردن اقدامات اسرائیل علیه حماس و سازمان‌های تروریستی در نوار غزه، تا زمان بازگشت آرامش و امنیت به اسرائیل تاکید کردم».

در حال تکمیل…