به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه با روزنامه «ساندی تلگراف» این کشور، روسیه را «تهدید متخاصم شماره یک» علیه کشور خود توصیف کرد. به گزارش خبرگزاری «تاس» روسیه، وی مدعی شد: ما کاهش تنش را امتحان کرده‌ایم، روش‌هایی را امتحان کرده‌ایم اما در حال حاضر تا زمانی که […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه با روزنامه «ساندی تلگراف» این کشور، روسیه را «تهدید متخاصم شماره یک» علیه کشور خود توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری «تاس» روسیه، وی مدعی شد: ما کاهش تنش را امتحان کرده‌ایم، روش‌هایی را امتحان کرده‌ایم اما در حال حاضر تا زمانی که روسیه نگرش خود را تغییر دهد، درک این که کجا می‌خواهیم برویم، کاملاً دشوار است.

والاس همچنین ادعا کرد کشتی‌های روسیه به طور فزاینده‌ای در مجاورت مرزهای انگلیس فعال هستند.

وزیر دفاع انگلیس در این خصوص گفت: کشتی‌های فضول روس به طور مرتب به ما سر می‌زنند و همینطور کشتی‌های جنگی روسیه. وی در ادامه مدعی شد سال گذشته یک زیردریایی کلاس «کیلو» روسیه در دریای ایرلند شناسایی شد که انگلیس مدت بسیار بسیار طولانی ندیده بود.

نیروی دریایی انگلیس دسامبر گذشته ادعا کرد شاهد حضور قابل توجه کشتی‌های جنگی روسیه نزدیک آب‌ها سرزمینی خود است. به ادعای ساندی تایمز، در مجموع نیروی دریایی انگلیس شاهد ۱۵۰ کشتی جنگی روسیه از سال ۲۰۱۳ بوده است.

این ادعاها در حالی است که سفارت روسیه در لندن بارها اعلام کرده مقامات سیاسی و نظامی انگلیس اغلب از ادعای تهدید مسکو برای توجیه بودجه نظامی فزاینده و افزایش حضور نظامی خود در مناطق دیگر استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/م