به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یکی از مقام‌های ارشد سازمان ملل روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کرد که در نتیجه حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه، دست‌کم ۷۲ هزار نفر آواره شده‌اند. روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در این خصوص گزارش کرد، یکی از مقام‌های ارشد سازمان ملل با تأکید بر این که دیگر هیچ جای […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یکی از مقام‌های ارشد سازمان ملل روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کرد که در نتیجه حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه، دست‌کم ۷۲ هزار نفر آواره شده‌اند.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در این خصوص گزارش کرد، یکی از مقام‌های ارشد سازمان ملل با تأکید بر این که دیگر هیچ جای امنی در غزه وجود ندارد گفت که در نتیجه حملات ۹ روز گذشته ارتش رژیم صهیونیستی به غزه، دست‌کم ۷۲ هزار فلسطینی آواره شده‌اند.

«مارک لوکاک» معاون دبیرکل امور انسانی و هماهنگ‌کننده امدادهای اضطراری سازمان ملل با ابراز تأسف درباره وضعیت فلسطینیان در غزه گفت: «در غزه، از گزارش‌هایی مبنی بر تداوم بمباران اسرائیلی‌ها بسیار نگران هستم. هیچ مکان امنی در غزه که در ۱۳ سال گذشته، دو میلیون نفر به اجبار از دیگر نقاط جهان جدا شده‌اند، وجود ندارد».

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (OCHA) اعلام کرده است که در نتیجه حملات ارتش رژیم صهیونیستی، ۷۲ هزار فلسطینی آواره شده‌اند که شامل ۴۷ هزار نفری نیز می‌شود خواستار استقرار در ۵۸ مدرسه «آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک» (آنروا) (UNRWA) هستند.

طبق این گزارش، ۲۵ هزار فلسطینی دیگر نیز در کنار خانواده‌های میزبان به سر می‌برند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل همچنین اعلام کرده است که از ۱۰ می (۲۰ اردیبهشت ماه)، دست‌کم ۲۱۳ فلسطینی از جمله ۶۲ کودک، ۳۵ زن و ۱۱۶ مرد در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به غزه به شهادت رسیده‌اند.

این مقام ارشد سازمان ملل همچنین خواستار توقف خشونت‌ها در سرزمین اشغالی شد و از طرفین درخواست کرد که به قوانین بین‌الملل احترام بگذارند.

روز گذشته (سه شنبه) خبرگزاری آناتولی نیز گزارش کرد که طبق اعلام سازمان ملل، بر اثر حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در نوار غزه، بیش از ۱۰۰ دستگاه آپارتمان کاملا نابود شده، حداقل ۳۰۰ واحد مسکونی به‌شدت آسیب دیده، حدود ۵۰ تأسیسات آموزشی از جمله مدارس، مهد کودک و وزارت آموزش غزه آسیب دیده است. (جزئیات بیشتر)

ارتش رژیم صهیونیستی برای نهمین روز متوالی همچنان به تجاوزهای وحشیانه خود علیه نوار غزه ادامه می‌دهند و تأسیسات غیرنظامی را هدف قرار می‌دهند؛‌ طبق آخرین آمار ۲۱۲ نفر تاکنون در غزه به شهادت رسیده‌اند که ۶۱ تن از آن‌ها کودک هستند. ۱۴۰۰ تن نیز مجروح شده‌اند.

 «هیدای زیلبرمن» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز امروز اعلام کرد از بامداد امروز ۶۰ جنگنده ۶۵ هدف را در غزه بمباران کرده‌اند.

در حال تکمیل….