به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که رژیم صهیونیستی طی چند روز اخیر نوار غزه را زیر شدیدترین بمباران‌های چند سال اخیر خود گرفته، سازمان ملل اما فقط به ابراز نگرانی درباره این حملات اکتفا کرد. «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل بامداد یکشنبه در بیانیه‌ای گفت: «ما از افزایش تعداد تلفات غیرنظامیان، […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که رژیم صهیونیستی طی چند روز اخیر نوار غزه را زیر شدیدترین بمباران‌های چند سال اخیر خود گرفته، سازمان ملل اما فقط به ابراز نگرانی درباره این حملات اکتفا کرد.

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل بامداد یکشنبه در بیانیه‌ای گفت: «ما از افزایش تعداد تلفات غیرنظامیان، از جمله ۱۰ نفر از اعضای یک خانواده که در اردوگاه پناهجویان الشاطی در غزه کشته شدند، ناراحت هستیم».

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، گوترش با اشاره به بمباران کور مناطق مسکونی در نوار غزه توسط صهیونیست‌ها، اظهار داشت: «از حملات اسرائیل که ساختمان مسکونی دفاتر سازمان‌های رسانه‌ای بین‌المللی و آپارتمان‌های مسکونی در غزه را ویران کرد، بسیار آشفته هستیم».

وی همچنین افزود: «هرگونه هدف‌قرار دادن بی‌ملاحظه غیرنظامیان و رسانه‌ها [در نوار غزه]، ناقض قوانین بین‌المللی است و باید به هر قیمتی از آن اجتناب شود».

ارتش رژیم صهیونیستی در دور جدید حملات جنایتکارانه به نوار غزه، بامداد یکشنبه مناطق مختلفی از جمله شعبه «بانک ملی اسلامی»، مجتمع پزشکی الشفا و دفتر کار رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس را نیز هدف قرار داد. (جزئیات بیشتر)

پیش از این، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی رجزخوانی تلویزیونی در بامداد یکشنبه، با «منصفانه» توصیف کردن کشتار کودکان و زنان فلسطینی در نوار غزه، تهدید کرد که به حملات شدیدتر علیه فلسطینیان ادامه می‌دهند.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه هفته قبل و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است. وزارت بهداشت نوار غزه امروز اعلام کرد که تا این لحظه، شمار قربانیان حملات ددمنشانه صهیونیست‌ها به ۱۳۹ شهید از جمله ۳۹ کودک و ۲۲ زن رسیده است. همچنین بیش از ۷۰۰ فلسطینی تا کنون مجروح شده‌اند.

«ابو عبیده» سخنگوی نظامی گردان‌های القسام نیز شامگاه شنبه گفت که به دستور «ابوخالد محمد الضیف» فرمانده کل گردان‌های القسام، منع آمد و شد در تل‌آویو و شهرهای اطراف آن برای دو ساعت از ساعت ۱۰ شب به وقت محلی تا ساعت ۱۲ متوقف خواهد شد و پس از آن صهیونیست‌ها باید بار دیگر بر روی یک پا بایستند.

همزمان با به‌صدا درآمدن آژیرهای هشدار در تل‌آویو، سخنگوی گردان‌های القسام اعلام کرد ده‌ها فروند موشک و راکت را به سمت تل‌آویو و شهرک‌های صهیونیست‌نشین شلیک کردند.

انتهای پیام/