به گزارش خبرنگار دفاتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس؛ برخی رسانه‌های افغانستان گزارش دادند ایالات متحده در حال ساخت یک پایگاه نظامی در منطقه «کُرَم» است. بر اساس اعلام این رسانه‌ها، آمریکا در حال ساخت یک پایگاه نظامی در مناطق «شالوزان» و «ترمینال» نزدیک مرز پاکستان و افغانستان در مناطق قبایلی «کُرَم» پاکستان است. این منابع گزارش […]

به گزارش خبرنگار دفاتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس؛ برخی رسانه‌های افغانستان گزارش دادند ایالات متحده در حال ساخت یک پایگاه نظامی در منطقه «کُرَم» است.

بر اساس اعلام این رسانه‌ها، آمریکا در حال ساخت یک پایگاه نظامی در مناطق «شالوزان» و «ترمینال» نزدیک مرز پاکستان و افغانستان در مناطق قبایلی «کُرَم» پاکستان است.

این منابع گزارش دادند ایالات متحده ساخت پایگاه نظامی در پاراچنار را آغاز کرده است.

به گفته مردم و منابع محلی، روزانه ۸ تا ۱۰ هلی کوپتر نظامی به منطقه شالوزان رفت و آمد کرده در حالی که مردم محلی اجازه رفتن به آنجا را ندارند. در شالوزان و ترمینال پست های بازرسی در حال ایجاد هستند.

این در حالی است که ایالات متحده در حال مذاکره با همسایگان افغانستان برای به دست آوردن پایگاه های نظامی است.

«کنت اف مکنزی» فرمانده تروریست‌های «سنتکام»‌ ماه آوریل به خبرنگاران گفته بود ایالات متحده فعلاً با همسایگان افغانستان توافق نامه ایجاد پایگاه نظامی ندارد اما امیدوار است قبل از خروج نیروهای آمریکایی در این زمینه به توافقی دست یابد.

رئیس جمهور و وزیر امور خارجه پاکستان نیز قبلاً اعلام کرده بودند پس از خروج آمریکا از افغانستان، هیچ پایگاه نظامی در اختیار ایالات متحده قرار نخواهند داد.

انتهای پیام/ح