به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی در سفر به مسکو، امروز (چهارشنبه – ۷ آوریل) با «نیکولای پاتروشف» رئیس شورای امنیت ملی روسیه و «میخائیل بوگدانوف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا دیدار و گفت‌وگو کرد. بر اساس بیانیه دفتر الفیاض که نسخه‌ای از آن در […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی در سفر به مسکو، امروز (چهارشنبه – ۷ آوریل) با «نیکولای پاتروشف» رئیس شورای امنیت ملی روسیه و «میخائیل بوگدانوف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا دیدار و گفت‌وگو کرد.

بر اساس بیانیه دفتر الفیاض که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری شبکه «السومریه» منتشر شد، در گفت‌وگو با پاتروشف، قضایای امنیت منطقه‌ای و افق‌های همکاری و تعامل دوجانبه میان عراق و روسیه بررسی شد.

در این نشست، همچنین موضوع پیشرفت جدی در روابط عراق و روسیه در راستای پاسخ به منافع مشترک دو کشور بررسی و بر ضرورت و آمادگی توسعه ارتباطات و همکاری در بخش امنیتی تاکید شد.

رئیس سازمان الحشد الشعبی در ادامه حضورش در مسکو با بوگدانوف درباره ابعاد اصلی همکاری در خاورمیانه و هماهنگی مشترک در زمینه مبارزه به تروریسم بین‌المللی رایزنی کرد و طرف روسی نیز بر موضعش در حمایت از وحدت و حاکمیت عراق تاکید کرد.

انتهای پیام/م