خاندوزی: استان‌ها اسیر پایتخت هستند/ باید به سمت کاهش نرخ مالیاتی تولید برویم
خاندوزی: استان‌ها اسیر پایتخت هستند/ باید به سمت کاهش نرخ مالیاتی تولید برویم

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: در مورد افزایش اختیارات استانداران و تمرکززدایی نیز وزرای هیات دولت اتفاق نظر دارند و تا زمانی که این اتفاق نیفتد استان ها اسیر پایتخت خواهند بود و بزرگ و قوی نخواهند شد. به گزارش قلم پرس،از تبریز،  سیداحسان خاندوزی شامگاه امروز در جمع تولید کنندگان آذربایجان شرقی با اشاره […]وزیر اقتصاد و دارایی گفت: در مورد افزایش اختیارات استانداران و تمرکززدایی نیز وزرای هیات دولت اتفاق نظر دارند و تا زمانی که این اتفاق نیفتد استان ها اسیر پایتخت خواهند بود و بزرگ و قوی نخواهند شد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز،  سیداحسان خاندوزی شامگاه امروز در جمع تولید کنندگان آذربایجان شرقی با اشاره به تعرفه مربوط به واردات ماشین آلات اظهار کرد: برای ماشین ساز شدن باید صرفه واردات ماشین آلات در کشور به نفع بخش‌هایی از ماشین آلات که مزیت دارند تغییر یابد.

وی افزود: بخش‌هایی که نیازمند واردات ماشین آلات هستند، بویژه در حوزه‌های های تک می توانند از ظرفیت‌های تسهیلات تبصره ۱۸ استفاده کنند.

خاندوزی تصریح کرد: در حوزه تعرفه مواد اولیه مثل پلیمر و پلاستیک دولت تلاش دارد از طریق کاهش سود بازرگانی و حقوق ورودی، افزایش نرخ تعرفه واردات را جبران کند.

وی ادامه داد: در مورد افزایش اختیارات استانداران و تمرکززدایی نیز وزرای هیات دولت اتفاق نظر دارند و تا زمانی که این اتفاق نیفتد استان ها اسیر پایتخت خواهند بود و بزرگ و قوی نخواهند شد.

وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: دولت برای تامین  برق و گاز و در دسترس بودن آنها تعهدات خود را انجام می دهد و تلاش داریم جریان تولید برق را در کشور به صرفه و جذاب کنیم.

وی با بیان اینکه چند ده هزار فرار مالیاتی در اصناف و گروه های مختلف شناسایی شده است، افزود: باید با افزایش بار مالیاتی ب  شرکت های غیرتولیدی، فعالیت‌های غیرمولد و امور سوداگرانه به سمت کاهش نرخ مالیات بر شرکت‌های تولیدی رویم.

انتهای پیام/۶۰۰۲۶