به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سامی ابوزهری» از مقام‌های ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» روز یکشنبه در سخنانی گفت که اظهارات اخیر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره نزدیک بودن رسیدن به پیروزی در نوار غزه را «بی ارزش» توصیف کرد. وی در ادامه سخنانش گفت: «صحبت نتانیاهو درباره نزدیکی دستیابی به […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سامی ابوزهری» از مقام‌های ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» روز یکشنبه در سخنانی گفت که اظهارات اخیر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره نزدیک بودن رسیدن به پیروزی در نوار غزه را «بی ارزش» توصیف کرد.

وی در ادامه سخنانش گفت: «صحبت نتانیاهو درباره نزدیکی دستیابی به پیروزی، موضوعی تمسخر آمیز بوده، چون کشتن کودکان تروریسم و نه پیروزی است».

این عضو ارشد حماس اضافه کرد: «این ننگ برای رژیم صهیونیستی کافی است که مقاومت فلسطین، صهیونیست‌ها را مجبور کرد تا تحت شرایط پرواز ممنوع زندگی کنند».

وزارت بهداشت فلسطین روز یکشنبه خبر داد که طی هفت روز تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون ۱۹۲ فلسطینی شهید شده‌اند که از این تعداد ۵۸ نفر کودک بوده‌اند.

بر اساس این گزارش، در میان شهدا ۳۴ نفر نیز زن بوده و تا کنون بیش از ۱۲۰۰ فلسطینی مجروح شده‌اند.

دبیرکل سازمان ملل متحد عصر یکشنبه به وقت تهران در نشست مجازی ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره درگیری رژیم صهیونیستی با فلسطین  گفت که از شمار زیاد تلفات غیر نظامیان فلسطینی شوکه شده است.

دبیر کل سازمان ملل درباره تشدید درگیری فلسطین و رژیم اسرائیل افزود که ممکن است این مسئله شدیدترین بحران نظامی و انسانی را در منطقه به دنبال داشته باشد. 

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.

 مقاومت فلسطینی که از ظهر شنبه موج جدیدی از حملات موشکی و راکتی علیه تل‌آویو، عسقلان، سدیروت، اشدود و سایر مناطق اطراف تل آویو آغاز کرده، شب گذشته نیز به موشک‌باران مواضع صهیونیست‌ها ادامه داد.

بنا بر این گزارش، گروه‌های مقاومت در غزه، تعداد بسیار زیادی موشک و راکت به سمت مرکز فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو شلیک کردند و  این‌بار حتی مناطق دورتر از تل‌آویو را نیز هدف قرار دادند و موشک‌های مقاومت حتی تا نزدیکی «نابلس» و «نتانیا» رسید.

انتهای پیام/.