حفظ آمادگی دستگاه‌های مسئول دربرابر حوادث احتمالی/ مردم هوشیاری و آرامش خود را حفظ کنند
حفظ آمادگی دستگاه‌های مسئول دربرابر حوادث احتمالی/ مردم هوشیاری و آرامش خود را حفظ کنند

جلسه مشترک ستادهای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان آذربایجان شرقی و شهرستان تبریز به منظور ارزیابی میزان آمادگی دستگاه‌های مسئول دربرابر حوادث احتمالی با حضور کلیه اعضای این ستادها و معاونان هماهنگی امور عمرانی و سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار تشکیل شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در این […]

جلسه مشترک ستادهای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان آذربایجان شرقی و شهرستان تبریز به منظور ارزیابی میزان آمادگی دستگاه‌های مسئول دربرابر حوادث احتمالی با حضور کلیه اعضای این ستادها و معاونان هماهنگی امور عمرانی و سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار تشکیل شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه بر آمادگی همه دستگاه‌های مسئول برای مواجهه با حوادث احتمالی تأکید کرد و گفت: آمادگی در برابر حوادث یک امر مقطعی نیست و دستگاه‌ها وظیفه دارند در هر لحظه برای روبه‌رو شدن با حوادث آماده باشند.
 
جواد رحمتی از مدیران عضو ستاد بحران خواست تا توانایی دستگاه‌های خود را از نظر تجهیزات و امکانات به طور مرتب کنترل کرده و برای واکنش سریع در برابر حوادث آمادگی کافی داشته باشند.
 
وی با اشاره به اینکه وقوع زمین‌لرزه به هیچ وجه قابل پیش‌بینی نیست، از مردم و شهروندان خواست ضمن حفظ هوشیاری و آرامش، به شایعات بی‌اساس توجه نکرده و در همه حال جوانب ایمنی را رعایت کنند.
 
رحمتی با انتقاد از برخی اظهارات بی‌اساس که موجب نگرانی مردم می‌شود، از متخصصان و اساتید دانشگاه خواست تا با حضور در رسانه‌ها، افکار عمومی را درخصوص ابعاد مختلف این موضوع اقناع‌سازی کنند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین درخصوص ساخت‌وسازهای شهری در حریم گسل‌ها، گفت: احداث ساختمان‌های عمومی در این مناطق ممنوع است و شهرداری حق صدور پروانه برای این ساختمان‌ها را ندارد؛ ساختمان‌های دیگر نیز باید طبق ضوابط فنی ساخته شوند و مقررات مربوطه حتماً باید رعایت شود.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی هم با ارائه گزارشی از زمین‌لرزه‌های دو روز اخیر در تبریز، گفت: خوشبختانه این زمین‌لرزه‌ها خسارات جانی و مالی نداشت و تنها در باسمنج و برخی روستاهای پیرامون تبریز، چند مورد ترک‌خوردگی دیوار خانه‌ها گزارش شد.
 
محمدباقر هنربر افزود: اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در آماده‌باش کامل هستند و از مردم هم می‌خواهیم که ضمن حفظ هوشیاری و آمادگی، نکات ایمنی را در هنگام وقوع حوادث رعایت کنند.
 
وی اظهار داشت: کشور ما و استان آذربایجان شرقی، جزو مناطق حادثه‌خیز و زلزله‌خیز دنیا هستند و وقوع این حوادث طبیعی است؛ هرچند زلزله قابل پیش‌بینی نیست، اما آمادگی برای وقوع چنین حوادثی همیشه باید وجود داشته باشد.