به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه، امروز و دو روز پس از آغاز آتش بس، در خیابان‌های غزه حضور یافت. وی در اولین اقدام به منزل شهید «باسم عیسی» از فرماندهان شهید گردان‌های القسام رفت و با خانواده این شهید دیدار کرد. این اولین حضور علنی […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه، امروز و دو روز پس از آغاز آتش بس، در خیابان‌های غزه حضور یافت.

وی در اولین اقدام به منزل شهید «باسم عیسی» از فرماندهان شهید گردان‌های القسام رفت و با خانواده این شهید دیدار کرد.

این اولین حضور علنی رییس جنبش حماس پس از جنگ ۱۲ روزه اخیر با صهیونیست‌هاست.جنگنده‌های رژیم صهیونیستی طی روزهای اولیه جنگ منزل السنوار در غزه را هدف قرار داده بودند.

از سوی دیگر،‌ «بنی‌گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پیشتر گفته بود که السنوار و «محمد الضیف» فرمانده گردان‌های القسام همچنان هدف اصلی ترور این رژیم هستند. 

 

 

درگیری رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری‌ که تا بامداد روز جمعه در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

شامگاه روز پنجشنبه،‌ پس از گزارش برخی منابع خبری درباره احتمال آتش‌بس، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی رسما با توقف درگیری‌ها و آتش‌بس با میانجیگری مصر موافقت کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین نیز ساعتی بعد در بیانیه‌هایی جداگانه تأکید کردند که تا زمان پایبندی تل‌آویو به آتش‌بس به آن متعهد خواهند بود.

با  اعلام آتش‌بس در حالی که تمامی رسانه‌های صهیونیستی به شکست تل‌آویو در این ماجراجویی جدید علیه مقاومت فلسطین و هزینه‌های هنگفت رژیم صهیونیستی در این مدت اذعان کردند، مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری از جمله شهر قدس به خیابان‌ها آمدند و پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

انتهای پیام/.