به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مردم اردن روز یکشنبه (دیروز) نیز در حمایت از فلسطینیان ساکن قدس و نوار غزه مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در امان تظاهرات کردند. بنا بر گزارش خبرگزاری «عمون» اردن، تظاهرات‌کنندگان با سر دادن شعارهایی، اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از امان، لغو معاهده صلح با این رژیم و توافقنامه گازی […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مردم اردن روز یکشنبه (دیروز) نیز در حمایت از فلسطینیان ساکن قدس و نوار غزه مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در امان تظاهرات کردند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «عمون» اردن، تظاهرات‌کنندگان با سر دادن شعارهایی، اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از امان، لغو معاهده صلح با این رژیم و توافقنامه گازی با آن را خواستار شدند.

 

مردم خشمگین اردن همچنین قطع روابط دیپلماتیک با رژیم اشغالگر اسرائیل را خواستار شده و مخالفت خود را با تجاوزات رژیم اشغالگر علیه نوار غزه و تجاوزات آن در محله شیخ جراح اعلام کردند.

تظاهرات‌‌کنندگان اردنی همچنین شعارهایی در حمایت از مقاومت فلسطین در نوار غزه سر دادند.

رژیم صهیونیستی از دوشنبه گذشته (۲۰ اردیبهشت) حملات خود به مناطق مختلف نوار غزه را آغاز کرده و تا کنون ۹۰ ساختمان از جمله سه برج مسکونی را تخریب کرده است.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

 مقاومت فلسطینی در این دور درگیری، موج جدیدی از حملات موشکی و راکتی علیه تل‌آویو، عسقلان، سدیروت، اشدود و سایر مناطق اطراف تل‌آویو را آغاز کرد.

در همین ارتباط وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، تعداد شهدای غزه به ۱۹۷ تن رسیده که در میان آنها ۵۸ کودک و ۳۴ زن حضور دارند و تعداد مجروحان در نوار غزه ۱۲۳۵ نفر است.

بر اساس اعلام این وزارتخانه، تعداد شهدای کرانه باختری و قدس ۲۱ نفر و تعداد مجروحان آن به بیش از ۴۳۶۹ نفر رسیده است.

انتهای پیام/ص