تسریع در اتمام پروژه‌های بخش آب استان/ تخصیص اعتبار لازم برای رفع تنش آبی احتمالی در سال ۱۴۰۱
تسریع در اتمام پروژه‌های بخش آب استان/ تخصیص اعتبار لازم برای رفع تنش آبی احتمالی در سال ۱۴۰۱

استاندار آذربایجان شرقی خواستار تسریع در اتمام پروژه‌های بخش آب استان شد و با اشاره به اهمیت این پروژه‌ها به عنوان زیرساخت‌های اساسی تولید، اشتغال و توسعه، بر ضرورت توجه بیشتر به این حوزه تأکید کرد. عابدین خرّم در دیدار معاون آب و آبفای وزیر نیرو با وی، با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات شرکت‌های […]

استاندار آذربایجان شرقی خواستار تسریع در اتمام پروژه‌های بخش آب استان شد و با اشاره به اهمیت این پروژه‌ها به عنوان زیرساخت‌های اساسی تولید، اشتغال و توسعه، بر ضرورت توجه بیشتر به این حوزه تأکید کرد.

عابدین خرّم در دیدار معاون آب و آبفای وزیر نیرو با وی، با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات شرکت‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان در دوران اوج مصرف امسال و همچنین اهمیت رفع مشکلات آب شرب تبریز و سایر مناطق استان، بر تخصیص اعتبار لازم برای رفع تنش آبی احتمالی در سال ۱۴۰۱ تأکید کرد.
 
وی همچنین خواستار اهتمام جدی وزارت نیرو برای اجرای پروژه انتقال آب ارس به دشت شبستر و تبریز و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استان در زمینه سد و شبکه و راه‌سازی شد.
 
معاون آب و آبفای وزیر نیرو هم ضمن تشکر از توجه ویژه استاندار به بخش آب و پیگیری‌های مستمر وی درخصوص مسائل آب استان، یادآور شد: شرکت‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان درخصوص انجام پروژه‌های کوتاه مدت تامین آب شرب برای گذر از تنش آبی، برنامه‌ریزی لازم را انجام داده‌اند که سعی خواهد شد اعتبار مورد نیاز اعلامی در حداقل زمان ممکن تأمین شود.
 
محمد جوانبخت درخصوص پروژه انتقال آب ارس اظهار داشت: این پروژه جزو پروژه‌های مهم استان و وزارت نیرو است که ۳۵ کیلومتر از آن در قالب توسعه بهره‌برداری از ارس اجرا شده و به یاری خدا اجرای مابقی آن به زودی آغاز خواهد شد.
 
معاون وزیر نیرو افزود: در سطح کشور با انباشت پروژه‌های نیمه‌تمام حوزه آب و فاضلاب روبه‌رو هستیم که خوشبختانه وزارت نیرو برنامه‌ریزی خوبی با انتخاب پروژه‌های اولویت‌دار منابع آب کشور انجام داده و اکثر پروژه‌های مهم استان شامل سدهای شهریار، شهید مدنی، پیغام‌چای، گرمی‌چای و شبکه پایاب سدهای قلعه‌چای، آیدوغموش، سهند، قیزقلعه‌سی، خداآفرین و همچنین آبرسانی به مرند و میانه و توسعه بهره‌برداری از ارس در اولویت قرار گرفته‌اند و با تامین اعتبار مورد نیاز ظرف حداکثر سه سال به بهره‌برداری خواهند رسید.