تحقق ۱۰۹ درصدی درآمدهای مالیاتی آذربایجان‌شرقی
تحقق ۱۰۹ درصدی درآمدهای مالیاتی آذربایجان‌شرقی

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از ۱۰۹ درصدی درآمدهای مالیاتی استان در سال گذشته تحقق یافته است. به گزارش قلم پرس،از تبریز، عیسی اورج‌زاده، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، بر ضرورت فرهنگ‌سازی مالیاتی در سطح جامعه تاکید کرد و گفت: فرهنگ‌سازی مالیاتی و تبیین آثار پرداخت مالیات در جامعه، به نهادینه‌سازی فرهنگ مالیاتی و افزایش […]مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از ۱۰۹ درصدی درآمدهای مالیاتی استان در سال گذشته تحقق یافته است.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، عیسی اورج‌زاده، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، بر ضرورت فرهنگ‌سازی مالیاتی در سطح جامعه تاکید کرد و گفت: فرهنگ‌سازی مالیاتی و تبیین آثار پرداخت مالیات در جامعه، به نهادینه‌سازی فرهنگ مالیاتی و افزایش اعتماد عمومی نسبت به پرداخت مالیات کمک می‌کند.

اورج‌زاده، به آثار و نتایج فرهنگ‌سازی مالیاتی اشاره کرد و افزود: فرهنگ‌سازی مالیاتی و تبیین آثار پرداخت مالیات در جامعه و بیان اینکه زیرساخت‌های مهم شهری و روستایی از جمله پل‌ها، جاده‌ها، مدارس، درمانگاه‌ها و غیره از محل مالیات مردم ساخته می‌شود، تاثیر بسزایی بر افزایش مشارکت اجتماعی مردم در پرداخت مالیات دارد.

وی، با بیان اینکه هر ماه مبلغی به عنوان مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان در جهت توسعه زیرساخت‌های شهری پرداخت می‌شود، اظهار داشت: فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی درخصوص نحوه هزینه‌کرد درآمدهای مالیاتی، علاوه بر تحقق اهداف و سیاست های کلان اقتصادی در زمینه قطع وابستگی به درآمدهای نفتی و اتکای حداکثری بودجه به درآمدهای پایدار مالیاتی، به طور مستقیم نیز موجب عمرانی و آبادانی شهرها و روستاها خواهد شد.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، یکی از مولفه‌های مهم در ارتقای تمکین مالیاتی مودیان را ملموس نمودن آثار پرداخت مالیات در زندگی اجتماعی و تبیین نحوه هزینه کرد و مصرف مالیات در جامعه عنوان کرد و گفت: نامگذاری پروژه های مهم شهری از جمله بوستان‌ها، خیابان‌ها، میادین، پل‌ها و سایر اماکن عمومی شهری خدمت رسان به مردم به نام «مالیات» یکی از مهم‌ترین و قابل لمس‌ترین اقداماتی است که با همکاری و مساعدت شهرداری‌های استان می‌توانند اجرایی نمود.

عیسی اورج‌زاده، به تحقق بیش از ۱۰۹ درصدی درآمدهای مالیاتی استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: اجرای برنامه‌هایی از قبیل هوشمندسازی نظام مالیاتی، شناسایی مودیان جدید و مبارزه با فرار مالیاتی، وصول معوقات، تسریع در رسیدگی ها، کاهش فرآیند دادرسی مالیاتی و گسترش فرهنگ مالیاتی را از جمله اقدامات موثر در تحقق کامل درآمدهای مالیاتی محسوب می‌شوند.

وی، نقش بارز و ظرفیت بالای رسانه های جمعی استان در زمینه گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه را غیر قابل انکار دانست و خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود رسانه های استان از تمامی ابزارهای ارتباطی و اطلاعاتی در راستای ترویج و ارتقای فرهنگ‌‌سازی مالیاتی و نهادینه شدن پرداخت مالیات در جامعه کمک رسان نظام مالیاتی و این اداره کل باشند چرا که اگر مردم به درستی از اهداف پرداخت مالیات اطلاع و آگاهی داشته باشند با فراغ بال بیشتری نسبت به پرداخت آن اقدام می‌کنند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱