به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «احمد عبید بن دغر» رئیس شورای مشورتی وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست «عبدربه منصور هادی» امروز پنج‌شنبه در سفری به قاهره با «سامح شکری» وزیر خارجه مصر دیدار و درباره تحولات یمن گفت‌وگو کرد. «احمد حافظ» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر گفت که شکری در این دیدار […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «احمد عبید بن دغر» رئیس شورای مشورتی وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست «عبدربه منصور هادی» امروز پنج‌شنبه در سفری به قاهره با «سامح شکری» وزیر خارجه مصر دیدار و درباره تحولات یمن گفت‌وگو کرد.

«احمد حافظ» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر گفت که شکری در این دیدار بر موضع ثابت قاهره در خصوص بحران یمن تأکید کرد و گفت که یمن یکی از ارکان امنیت ملی عربی است.

شکری بر ضرورت اولویت دادن به راه‌حل سیاسی بحران یمن و دستیابی به راه‌حل فراگیر بر اساس مرجعیت‌های اصلی به منظور پایان دادن به دخالت‌های منفی در یمن و تضمین تمامیت و سلامت ارضی این کشور تأکید کرد.

طبق گزارش وبگاه «الیوم السابع»، شکری بار دیگر از طرح ابتکاری عربستان سعودی که در مارس ۲۰۲۱ برای پایان دادن به بحران یمن ارائه کرده بود، استقبال کرد و گفت که ضروری است تمامی طرف‌های یمنی در این طرح مشارکت داده شوند تا به ریخته شدن خون ملت یمن پایان داده شده و از تلاش‌های مربوط به برقراری صلح در یمن حمایت شود.

انتهای پیام/