به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) در گفت‌وگوی تلفنی با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بدون اشاره به جنایات اخیر این رژیم علیه فلسطینیان بر حمایت آمریکا از آنچه که حق رژیم صهیونیستی برای دفاع در مقابل حملات راکتی حماس خوانده شده است، تأکید کرد. وزارت […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) در گفت‌وگوی تلفنی با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بدون اشاره به جنایات اخیر این رژیم علیه فلسطینیان بر حمایت آمریکا از آنچه که حق رژیم صهیونیستی برای دفاع در مقابل حملات راکتی حماس خوانده شده است، تأکید کرد.

وزارت خارجه آمریکا گزارش کرد که بلینکن در این گفت‌وگو خواستار تنش‌زدایی در قدس اشغالی شده است و گفته که دولت بایدن بر این باور است که هم صهیونیست‌ها و هم فلسطینیان حق دارند که در صحت و امنیت زندگی کنند.

طبق این گزارش، وزیر خارجه آمریکا تأکید کرده است که دولت بایدن بر این باور است که صهیونیست‌ها و فلسطینیان باید «از آزادی‌، امنیت، رفاه و دموکراسی برابر بهره‌مند شوند».

این دیپلمات ارشد آمریکایی در حالی وانمود کرده که واشنگتن از حقوق برابر فلسطینیان و صهیونیست‌ها حمایت می‌کند که به هیچ عنوان به هیچ عنوان در گفته‌های خود اشاره‌ای به جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان نکرده است و تنها از تل‌آویو خواسته که در حملات خود به سمت غزه، از تلفات غیرنظامیان خودداری کنند.

طبق این گزارش، بلینکن تأکید کرده است که تل‌آویو باید «حتی در زمانی که به درستی در دفاع از مردم خود به حملات (حماس) پاسخ می‌دهد باید هر اقدام ممکن را انجام دهد تا از تلفات غیرنظامیان جلوگیری کند».

اظهارات بلینکن پس از آن مطرح شد که اعلام کرد یک دیپلمات ارشد آمریکایی را برای اعمال فشار به صهیونیست‌ها و فلسطینیان برای تنش‌زدایی و دوری کردن از خشونت به منطقه غرب آسیا فرستاده است.

وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که دولت بایدن بسیار متمرکز عمل می‌کند و به راه‌حل دو دولتی برای پایان دادن به این نزاع چنددهه‌‌ای میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها پایبند است.

در روزهای اخیر، مقام‌های آمریکایی از تمامی تلاش خود برای حمایت از رژیم صهیونیستی بهره برده‌اند و در جدیدترین این موارد، آمریکا از صدور بیانیه شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه جنایات رژیم صهیونیستی در جلسه اضطراری این شورا جلوگیری کرد. (جزئیات بیشتر)

رژیم صهیونیستی در ایام ماه مبارک رمضان حملات خود را به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی و اهالی قدس شدت بخشیده است. اقدامات رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر به اوج خود رسیده است.

در حالی که تجاوزها و حملات نظامیان رژیم صهیونیستی به فلسطینیان در اراضی اشغالی و حملات جنایتکارانه به نوار غزه ادامه دارد، وزارت بهداشت فلسطین از شهادت و مجروح شدن دهها نفر در حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر داد.

کابینه امنیتی صهیونیست‌ها نیز شامگاه چهارشنبه برنامه‌های نظامی برای افزایش عملیات‌های تهاجمی به جنبش‌های مقاومت حماس و جهاد اسلامی در غزه را تصویب کرد.

انتهای پیام/