۹۹ میلیون لیتر در اولین روز تعطیلات نوروزی
۹۹ میلیون لیتر در اولین روز تعطیلات نوروزی

همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی مصرف بنزین در کشور روند صعودی به خود گرفت به طوریکه در تاریخ پنجشنبه ۲۷ اسفند ماه به ۹۸ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر رسید. ه گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس ، همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی مصرف بنزین در کشور روند صعودی به خود گرفت به طوریکه […]

همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی مصرف بنزین در کشور روند صعودی به خود گرفت به طوریکه در تاریخ پنجشنبه ۲۷ اسفند ماه به ۹۸ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر رسید.

ه گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس ، همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی مصرف بنزین در کشور روند صعودی به خود گرفت به طوریکه در تاریخ پنجشنبه ۲۷ اسفند ماه به  ۹۸ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر رسید.

این گزارش حاکی است: مصرف بنزین در استانهای تهران ۱۹ میلیون لیتر، اصفهان  هشت میلیون لیتر، فارس پنج میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر و خراسان رضوی پنج میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر بوده است که نشان دهنده  رشد ۱۴ درصدی نسبت به روزهای قبل بوده است.

مصرف بنزین کل کشور در روز چهارشنبه ۲۶ اسفندماه امسال با ۱۳ درصد افزایش از مرز ۸۶ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر گذشت.

براساس این گزارش، در روز ٢۶ اسفندماه به ترتیب استانهای تهران با ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر، اصفهان ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر، فارس پنج میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر  و خراسان رضوی چهار میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بیشترین مصرف کشور را به خود اختصاص دادند.

این در حالی است که مصرف بنزین کل کشور در بازه زمانی ١٧ تا ٢۵ اسفندماه امسال با بیش از دو میلیون لیتر افزایش به میانگین روزانه ٧۵ میلیون و ۴٧٧ هزار لیتر رسید، در حالی که این مقدار در هفته منتهی به ١۶ اسفندماه ٧٣ میلیون لیتر بود.

آمار مصرف بنزین معمولی در این دوره نشان می دهد که در این مدت به طور میانگین روزانه  بیش از ٧٢ میلیون لیتر بنزین معمولی مصرف شده است.

گزارش فارس اضافه می کند پیش بینی مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی قبل از آغاز تعطیلات نورزی از مصرف بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر در ایام نوروز حکایت می کرد.