۷ عضو شورای شهر مرند سلب عضویت شدند/ اعضا علی البدل وارد شورا شدند
۷ عضو شورای شهر مرند سلب عضویت شدند/ اعضا علی البدل وارد شورا شدند

فرماندار مرند با اشاره به سلب عضویت هفت نفر از اعضاء شورای اسلامی این شهر و ورود چهار عضو جدید گفت: اعضا جدید شورای اسلامی شهر مرند اعتماد را به مردم این شهر بازگردانند. به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی فرمانداری مرند، تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در […]

فرماندار مرند با اشاره به سلب عضویت هفت نفر از اعضاء شورای اسلامی این شهر و ورود چهار عضو جدید گفت: اعضا جدید شورای اسلامی شهر مرند اعتماد را به مردم این شهر بازگردانند.

به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی فرمانداری مرند، تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در مراسم تحلیف اعضای جدید شورای اسلامی شهر مرند گفت : اتفاقات پیش آمده برای شورای اسلامی شهر و شهرداری مرند خوش آیند نیست و آرزوی قلبی ما این است هیچ کس گرفتار این مشکلات نشود .

وی با اشاره به برگزاری انتخابات در سال آتی اظهار داشت : با توجه به اینکه یکسال و دو ماه زمان از عمر شورای اسلامی باقی است و از این رو بیایید گذشته ها را کنار بگذاریم و برای آینده تلاش کنیم

فرماندار مرند خاطر نشان کرد : از نظارت دستگاه های نظارتی نباید ابایی داشته باشید چرا که نظارت ها منفعت شخصی ندارد و باید از آن استقبال کرده و به فاک نیک بگیریم.

کرمی به نقش نظارتی بر عملکرد شهرداری شورا تاکید داشته و تصریح کرد: شورا حق دخالت در پست های شهرداری ندارد و تنها وظیفه ی نظارت عالی بر عملکرد شهرداری و سازمان های زیرمجموعه شهرداری را دارد.
وی رفتار شورا را آرامش بخش و امنیت دهنده به شهر اعلام کرد و افزود: شورا برای بهبود بخشیدن به آینده شهر تلاش کند و اتفاقات گذشته را عبرت خود قرار دهند و آن را نبش قبر نکنند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه افزود : هیچ فردی در رسیدگی به تخلفات نمی تواند دخالت کنند چرا که تصمیم گیرنده نهایی در خصوص تخلفات اعضای شورای اسلامی شهر مرند دستگاه قضایی است

کرمی نقش رسانه ها را در ایجاد آرامش و همدلی در شهر را مهم ارزیابی کرد و گفت : با توجه به دسترسی کم رسانه های شهرستانی به دستگاه قضایی استان در خصوص این پرونده و شرح وقایع این دستگیری ها برای تنویر افکار عمومی آنچنان که باید برای مردم شفاف سازی نشد

فرماندار مرند پرهیز از گروه بندی و جناح بندی در شورای اسلامی شهر مرند را یکی از اتحاد و همدلی شورا دانست و ابراز امیدواری کرد : باید از گروه بندی و جناح بندی در شورای اسلامی شهر مرند پرهیز شود چرا که یکی از حوادث تلخ شورای اسلامی شهر این آفت است و همچنین اگر شورای اسلامی شهر شهردار را انتخاب نمیکرد و تنها نظارت را بر عهده داشت این اتفاقات رخ نمی داد .

کرمی گفت : اگر حکم دادگاه به گونه ای دیگر باشد وضعیت شورای اسلامی شهر متفاوت خواهد شد .

براساس این گزارش سیدباقر حجازی ، مقصود استادی ، یدالله هاشمی و سرکار خانم رقیه خوش صفت به عنوان اعضای جدید شورای اسلامی شهر مرند فعالیت خود را آغاز کردند که به این ترتیب با حضور آقایان داوود محمدی ، یوسف شیخ زاده ، محمد باقر بی پروا و جعفر حق جو نیز شورای اسلامی شهر مرند ۸ نفره به کار خود ادامه خواهد داد .

در این جلسه انتخابات هیئت رئیسه جدید شورا نیز برگزار شد که در آن محمد باقر بی پروا به عنوان رئیس، مقصود استادی به عنوان نائب رئیس، یداله هاشم زاده به عنوان خزانه دار و جعفر حق جو به عنوان منشی شورای شهر مرند انتخاب شدند.

14