مطرح کردن شورای رهبری بر خلاف قانون است
مطرح کردن شورای رهبری بر خلاف قانون است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: روحانیان باید خط ولایت فقیه و برکات آن را به مردم روشنگری کنند، چراکه سپاه، بسیج و شورای نگهبان بازوان مهم رهبری به شمار می روند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایرنا، آیت الله محسن مجتهدشبستری روز شنبه در همایش […]

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: روحانیان باید خط ولایت فقیه و برکات آن را به مردم روشنگری کنند، چراکه سپاه، بسیج و شورای نگهبان بازوان مهم رهبری به شمار می روند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایرنا، آیت الله محسن مجتهدشبستری روز شنبه در همایش روحانیان نیروهای مسلح استان، با درخواست از روحانیان برای تبیین ارزش های سپاه و بسیج افزود: باید به مردم بیان شود که سپاه چگونه در دوران هشت سال دفاع مقدس حماسه آفرینی کرد و چه خدماتی پس از آن به کشور داشته است که نمونه بارز آن توقف شناورهای امریکایی در هفته های اخیر بود.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه روحانیون در خط مقدم جبهه جنگ نرم قرار دارند، ادامه داد: روحانیان باید پاسخگوی شبهات بوده و اجازه ندهند مردم به خصوص جوانان از مسیر اصلی انقلاب منحرف شوند.
وی با اشاره به اهداف استکبار برای تضعیف جایگاه رهبری، گفت: مطرح کردن شورای رهبری بر خلاف قانون است.
ایت الله شبستری با بیان اینکه استکبار جهانی به خوبی فهمیده رمز پیروزی انقلاب و تداوم آن رهبری است، افزود: بر این اساس حملات خود را متوجه رهبری کرده که مطرح شدن شورای رهبری در داخل کشور نیز نشان از همان رویه دارد.
وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی با رهبری روحانیت به ثمر رسید، اظهار کرد: رهبری بر اساس آیات قرآن کلید همه احکام الهی است و این مهم در زمان غیبت به عهده ولی فقیه است که با انقلاب اسلامی تفسیر عملی شد.
آیت الله مجتهدشبستری ادامه داد: بر همین اساس دشمنان برای اینکه بتوانند رهبری را تضعیف کنند با عناوین مختلف مطالبی را در داخل جامعه از سوی افراد همسو با خود مطرح می کنند که شورای رهبری، حمله به شورای نگهبان و سپاه و بسیج از آن جمله است.
وی با اشاره به انتخابات پیش رو و اهمیت آن در برهه کنونی، از روحانیان خواست تا واقعیت ها را در جامعه بیان کرده و ویژگی های افراد اصلح را برای انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی تبیین کنند.