مجوز ایجاد انستیتو سلول‌های بنیادی در استان دریافت شد
مجوز ایجاد انستیتو سلول‌های بنیادی در استان دریافت شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با ارائه گزارش به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمایت استانداری توانسته‌ایم مجوز ایجاد انستیتو سلول‌های بنیادی و طب بازساختی را در استان دریافت کنیم. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین صومی در جشن انقلاب و مراسم افتتاح همزمان ۷ مرکز بهداشتی، درمانی در […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با ارائه گزارش به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمایت استانداری توانسته‌ایم مجوز ایجاد انستیتو سلول‌های بنیادی و طب بازساختی را در استان دریافت کنیم.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین صومی در جشن انقلاب و مراسم افتتاح همزمان ۷ مرکز بهداشتی، درمانی در سطح استان آذربایجان‌شرقی و تحویل ۵۰ دستگاه آمبولانس در تالار وحدت دانشگاه تبریز با اشاره به برنامه‌های دولت در زمینه بهداشتی و درمانی اظهار داشت: در سال‌های گذشته کمبود زیادی در زمینه‌های درمانی و بهداشتی وجود داشت و حرمت انسان‌ها به فراموشی سپرده شده بود و امروز شرایط تغییر یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: امروز موفقیت‌های زیادی شامل حال دانشگاه علوم پزشکی تبریز شده و در زمانی که دانشگاه تحویل شد بدهی زیادی داشتیم و این در حالی است که در سال ۹۳ بیش از ۳۰ میلیارد تومان نیز وضعیت مثبت داشته‌ایم.

صومی عنوان کرد: تملک دارایی‌های در دانشگاه علوم پزشکی تبریز ۵ برابر شده و بیش از ۱۵۵ خانه بهداشت در مدت ۸ ماه بهره‌برداری شده و ۳۰ بیمارستان دولتی با تجهیزات جدید مجهز شده و ۱۰۰ مرکز بهداشتی درمانی را تجهیز و بازسازی کردیم.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر حوزه توسعه فیزیکی در زمینه تجهیز نیز کارهای زیادی انجام شده و در این میان سوق دادن امکانات برای ارتقای زیرساخت‌های لازم بوده که این امر در سال‌های آتی خود را نشان می‌دهد.

صومی بیان کرد: امروز ۵۰ دستگاه آمبولانس در استان توزیع می‌شود و تا ۶ ماه آینده به ۱۴۰ دستگاه خواهد رسید و همه بیمارستان‌ها به آمبولانس‌های جدید مجهز خواهند شد.

وی گفت: پروژه‌هایی نیز با  ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در مجموعه علوم پزشکی تبریز و بیمارستان امام رضا(ع) افتتاح خواهد شد و علاوه بر این مسائل در زمینه بعد نرم‌افزاری نیز توسعه خوبی داشته‌ایم که یکی از این موارد رسیدگی درمانی و بهداشتی به حاشیه شهرها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تصریح کرد: اتفاقات و موفقیت‌های نادری در حوزه سلامت در استان و کشور رخ داده و تلاش می‌کنیم تا پایان سال ۹۵ پروژه‌های لازم مجهز شود.

صومی گفت: بیشترین رسوب استعدادهای درخشان دانشگاه‌های شمال‌غرب کشور در دانشگاه علوم پزشکی تبریز رخ می‌دهد و این نیروها آینده دانشگاه را می‌سازد.

وی گفت: امروز جشن هزارمین پیوند کلیه را در استان برگزار کردیم و این در حالی بود که در سال ۹۲ این تعداد بسیار محدود بود و اولین پیوند مغز استخوان نیز در استان صورت گرفته است.