به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نتایج نظرسنجی «آسوشیتد پرس» و مرکز تحقیقات امور عمومی «نورک» که امروز (جمعه) منتشر شد، نشان داده حدود شش نفر از هر ۱۰ آمریکایی معتقدند نژادپرستی معظلی جدی در ایالات متحده است. به گزارش وبگاه خبری «هیل»، پنجاه و نه درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند نژادپرستی مشکلی «فوق العاده» […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نتایج نظرسنجی «آسوشیتد پرس» و مرکز تحقیقات امور عمومی «نورک» که امروز (جمعه) منتشر شد، نشان داده حدود شش نفر از هر ۱۰ آمریکایی معتقدند نژادپرستی معظلی جدی در ایالات متحده است.

به گزارش وبگاه خبری «هیل»، پنجاه و نه درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند نژادپرستی مشکلی «فوق العاده» و یا «بسیار» جدی در این کشور است. سی درصد گفتند نژادپرستی یک مشکل فوق‌العاده جدی است در حالی که ۲۹ درصد گفتند مشکلی بسیار جدی است.

در نحوه درک این مسئله هم فاصله زیادی بین سیاه‌پوستان آمریکایی و سفیدپوستان این کشور وجود داشت. به طور مثال، ۶۰ درصد سیاه‌پوستان این کشور گفتند نژادپرستی یک مسئله فوق العاده جدی است در حالی که تنها ۲۳ درصد سفیدپوستان همین نظر را داشتند.

این نظرسنجی برای بررسی نگرش‌ها درباره مسئله نژادپرستی حدود یک سال بعد از قتل نژادپرستانه «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس سفید پوست این کشور انجام شد؛ قتلی که اعتراضات سراسری در آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر و درخواست برای اصلاحات در ساختار پلیس آمریکا را در پی داشت.

اغلب آمریکایی‌های شرکت کننده در این نظرسنجی گفتند توجهی که در پی قتل فلوید برای ایجاد اصلاحات در پلیس جلب شد منتهی به تغییرات ناچیزی گردید. بیست و چهار درصد گفتند توجه اغلب باعث تغییر به سمت بهبود شد، در حالی که ۴۴ درصد گفتند تفاوت چندانی وجود نداشت. سی و یک درصد هم اعتقاد داشتند باعث تغییرات به سمت بدتر شد.

این نظرسنجی با شرکت هزار و ۸۴۲ نفر از آمریکایی‌ها بین ۲۹ آوریل تا دوم مه (نهم تا ۱۲ اردیبهشت) با حاشیه خطای مثبت و منفی ۳.۲ درصد انجام شد.

انتهای پیام/