به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به دنبال برگزاری بزرگترین تظاهرات ضد دولتی در کلمبیا طی روزهای گذشته ۱۷ نفر تاکنون کشته و ۸۰۰ تن مجروح شدند. «خبرگزاری فرانسه» دوشنبه شب به وقت تهران گزارش داد که در پنج روز گذشته و به دنبال برگزاری بزرگترین تظاهرات ضد دولتی در کلمبیا شماری کشته و مجروح […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به دنبال برگزاری بزرگترین تظاهرات ضد دولتی در کلمبیا طی روزهای گذشته ۱۷ نفر تاکنون کشته و ۸۰۰ تن مجروح شدند.

«خبرگزاری فرانسه» دوشنبه شب به وقت تهران گزارش داد که در پنج روز گذشته و به دنبال برگزاری بزرگترین تظاهرات ضد دولتی در کلمبیا شماری کشته و مجروح شده‌اند. این تظاهرات در اعتراض  با برنامه اصلاحات مالیاتی  پیشنهادی دولت کلمیبا  بوده است.

به گفته منابع مطلع، ۱۶ غیر نظامی و یک مامور پلیس از جمله کشته شدگان این تظاهرات هستند و ۸۴۶ تن از جمله ۲۰۶ غیرنظامی نیز مجروح شده‌اند. «ایوان دوکه» رئیس جمهور ونزوئلا در مواجهه با ناآرامی‌ها دستور خروج این پیشنهاد اصلاحات مالیاتی را  از کنگره داده است.

 

بانک مرکزی کلمبیا نیز جمعه گذشته هشدار داد که ناکامی در تصویب برنامه اصلاح مالیاتی تاثیر منفی بر اقتصاد این کشور خواهد گذاشت. 

شبکه خبری «تی‌آر‌تی» ترکیه نیز در این زمینه نوشت که علاوه بر «بوگوتا» پایتخت کلمبیا، در بسیاری از شهرهای مهم کشور نیز تظاهرات و تجمعات اعتراضی با حضور هزاران نفر برگزار شد. «کالی» سومین شهر بزرگ کلمبیا شاهد شدید‌ترین تظاهرات و آتش گرفتن چندین اتوبوس شهری بود. در این شهر به دنبال شدت تظاهرات مقررات منع تردد اعمال شد.

این کشور تنش‌های مرزی با ونزوئلا، همسایه خود نیز دارد. وزیر دفاع ونزوئلا اخیرا از درگیری نیروهای مسلح ونزوئلا  با شبه نظامیان  کلمبیایی در ایالت «آپوره» در غرب این کشور خبر داد. «ولادیمیر پادرینو» وزیر دفاع ونزوئلا به شمار تلفات نیروهای این کشور در درگیری‌ها اشاره‌ای نکرد.

درگیری‌های قبلی اواخر ماه مارس در این منطقه باعث شد هزاران غیرنظامی ونزوئلا از مرزهای کلمبیا فرار کنند. پادرینو در اوایل آوریل نیز از دستگیری ۳۳ نفر به همراه هشت کشته و ۳۴ زخمی از نیروهای ونزوئلا خبر داد.

انتهای پیام/