با قیمت‌گذاری اخیر دلار به نوعی مجلس را دور زدند
با قیمت‌گذاری اخیر دلار به نوعی مجلس را دور زدند

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نوسانات قیمت ارز در روزهای اخیر گفت: قیمت‌گذاری که انجام شد به‌نوعی مجلس را دور زدند چراکه در بودجه سال ۹۷ قیمت دلار ۳ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین بود اما در روزهای اخیر به‌راحتی قیمت ارز را افزایش دادند. به گزارش قلم پرس، قلی‌ […]

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نوسانات قیمت ارز در روزهای اخیر گفت: قیمت‌گذاری که انجام شد به‌نوعی مجلس را دور زدند چراکه در بودجه سال ۹۷ قیمت دلار ۳ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین بود اما در روزهای اخیر به‌راحتی قیمت ارز را افزایش دادند.

به گزارش قلم پرس، قلی‌ الله‌قلی‌زاده پیش از ظهر امروز در نشست شورای اداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به نامگذاری سال‌جاری به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: با توجه به تجربیات چند سال گذشته این نگرانی وجود دارد که خواسته‌های مقام معظم رهبری نظیر چند سال گذشته نادیده گرفته شود.

وی افزود: اینکه مقام معظم رهبری یک موضوعی را هرساله با عبارت‌ها و جملات مختلف بیان می‌کنند به خاطر اهمیت موضوع بوده تا تنگناهای اقتصادی رفع شود.

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: حمایت از کالای ایرانی و تولیدات ایرانی یعنی همان اقتصاد مقاومتی، اگر قرار است کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی و منطقه‌ای و فشارهای خارجی نجات پیدا کند چاره‌ای جز تکیه‌بر اقتصاد مقاومتی و عمل به چارچوب‌های معرفی‌ شده نداریم.

وی ادامه داد: همه این حرف‌ها باید از شعار به استراتژی تبدیل‌شده و عملیاتی شود و لازمه این امر عزم ملی است، حاکمیت یا دولت به‌ تنهایی نمی‌توانند این کار را انجام دهند.

الله‌قلی‌زاده با بیان اینکه البته در این مسیر اگر تولیدکنندگان و صاحبان صنایع به‌ صورت جدی وارد نشده و همراه نشوند، به نتیجه مناسبی نخواهیم رسید،اظهار کرد: البته اینکه می‌گوییم باید از کالای ایرانی حمایت کنیم، صحیح است اما با چه هزینه و قیمتی؟ چقدر به بهانه حمایت از کالای ایرانی باید به مردم فشار بیاوریم.

وی اضافه کرد: تا کی به این بهانه دولت باید درآمد خود را با بالا بردن عوارض گمرکی و ورودی افزایش دهد، متأسفانه این موضوع به‌وسیله‌ای درآمدی تبدیل‌شده است.

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با این اقدامات متأسفانه فرصت و شرایط امنی برای تولیدکنندگان داخلی ایجاد می‌کنیم تا به‌راحتی تولیدات بی‌کیفیت خود را به بالاترین قیمت قالب کنند.

وی ادامه داد: تا چه زمانی از خودروهای تولید داخلی حمایت خواهیم کرد؟ به چه قیمت؟اینکه مقام معظم رهبری فرمودند حمایت از تولیدات و کالای ایرانی به معنی این نیست که با هر کیفیتی که محصولی تولید می‌شود، باید مردم استفاده کنند.

الله‌قلی‌زاده تأکید کرد: هرچند غیرت و تعصب مردم ایرانی ایجاب می‌کند از کالای ایرانی استفاده کنیم اما وقتی به تولیدکننده با ۱۸ درصد و بعضاً بیشتر سرمایه در گردش می‌دهیم چه انتظاری داریم که قیمت نهایی محصول کاهش پیدا کند، قطعاً افزایش خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به نوسانات قیمت ارز در روزهای اخیر گفت: قیمت‌گذاری که انجام شد، به‌نوعی مجلس را دور زدند چراکه در بودجه سال ۹۷ قیمت دلار ۳ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده اما در روزهای اخیر به‌راحتی  قیمت ارز را افزایش دادند.

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز اگر کسی بخواهد دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی بخرد نمی‌تواند، دیروز شاهد بودم افرادی را که ۵هزار و ۸۰۰ تومان خریدند، به این نحو نمی‌توان کشور را اداره کرد.

وی اضافه کرد: به‌راحتی دروغ می‌گوییم و یکدیگر را دور می‌زنیم، هماهنگی  وجود ندارد، متأسفانه تصمیم‌های دولت کاملاً جزیره‌ای بوده و اقدامات انجام شد در مسیر یک هدف نیست.