۷ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق، مجازات افراد متخلف بهداشتی در شهرستان تبریز
۷ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق، مجازات افراد متخلف بهداشتی در شهرستان تبریز
مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان‌شرقی از هفت سال حبس و 74 ضربه شلاق برای مجازات افراد متخلف بهداشتی در شهرستان تبریز خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، امیرحسین بهداد امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: دو فرد متخلف بهداشتی به علت تهدید علیه بهداشت عمومی و کشتار غیرمجاز به یک سال حبس و از بابت توهین به مامور در حین انجام وظیفه به ۷۴ ضربه شلاق تعزیری و از بابت تمرد نسبت به ماموران دولتی اداره دامپزشکی شهرستان تبریز به یک سال حبس و فردی که اقدام به فک پلمب غیرمجاز و غیرقانونی کرده بود نیز به دو سال حبس مجزا محکوم شد.

 مدیرکل دامپزشکی استان با بیان اینکه در راستای ارتقاء بهداشت عمومی و امنیت غذایی و تامین فرآورده‌های خام دامی بهداشتی و سالم، بازرسی و نظارت‌های بهداشتی توسط کارشناسان این اداره از مراکز تولید، توزیع و عرضۀ فرآورده‌های خام دامی سطح شهرستان به صورت مستمر انجام می‌شود، افزود: افراد متخلفی که طبق گزارشات مردمی مبادرت به کشتار غیرمجاز کرده بودند، توسط کارشناسان بخش نظارت بر بهداشت اداره دامپزشکی شهرستان تبریز شناسایی شدند.

وی اضافه کرد: طبق بازرسی‌های صورت گرفته تخلفات بهداشتی و کشتار غیرمجاز دام در محل قصابی محرز گردید اما متصدیان مرکز عرضه متخلف به مامورین بهداشتی دامپزشکی توهین نموده و به ایراد ضرب و جرح عمدی مامورین دولت در حین انجام وظیفه نمودند که یکی از کارشناسان این اداره از ناحیه سر مجروح گردید که بلافاصله به بیمارستان منتقل و تحت مراقبت و درمان پزشکی قرار گرفت، واحدهای متخلف در نهایت به علت تخلفات متعدد و عدم تمکین به دستورالعمل‌های بهداشتی و نظر به پیگیری‌های واحد حقوقی و دستور مقام قضایی پلمب گردیدند.

 بهداد افزود: پس از پلمب یکی از متخلفان به صورت غیرقانونی و غیرمجاز و بر خلاف مواد ۲۷ قانون نظام صنفی و ۵۴۳ قانون مجازات اسلامی مبادرت به فک پلمب نمود که با توجه به حساسیت موضوع و تخلف مذکور، مجددا پرونده‌ای علیه وی در مراجع قضایی تشکیل و پس از طی مراحل قانونی و رسیدگی به تخلفات در شعبه فوق، نامبرده به دو سال حبس به علت فک پلمب غیر قانونی، محکوم شد.

بهداد در ادامه ضمن تاکید بر اینکه دامپزشکی در خصوص تضمین بهداشت و سلامت مواد غذایی با منشأ دامی هیچ مسامحه‌ای ندارد و با هرگونه تخلف بهداشتی با جدیت و به صورت قانونی برخورد می‌کند، گفت: مامورین نظارت بهداشتی دامپزشکی با ایثار، فداکاری و از جان‌گذشتگی در تلاشند تا مردم با خیال آسوده و بدون دغدغه مواد پروتئینی سالم را تهیه و استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: از هم استانی‌های عزیز نیز خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی دامپزشکی مراتب را در سریع‌ترین زمان ممکن به ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها و یا به صورت تلفنی از طریق سامانه تلفن گویای ۱۵۱۲ به اطلاع همکاران ما برسانند.

انتهای پیام/