۲ هزار برنامه فرهنگی و اجتماعی امسال در تبریز برگزار شد/ پیش بینی بودجه ۱۹۰ میلیارد تومانی برای سال آینده
۲ هزار برنامه فرهنگی و اجتماعی امسال در تبریز برگزار شد/ پیش بینی بودجه ۱۹۰ میلیارد تومانی برای سال آینده

۲ هزار برنامه فرهنگی و اجتماعی امسال در تبریز برگزار شد/ پیش بینی بودجه ۱۹۰ میلیارد تومانی برای سال آینده رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز از پیش بینی بودجه ۱۹۰ میلیارد تومانی برای سال آینده خبر داد و گفت: ۱۳۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون از بودجه سال آتی در زمینه عمرانی و عملیاتی […]
۲ هزار برنامه فرهنگی و اجتماعی امسال در تبریز برگزار شد/ پیش بینی بودجه ۱۹۰ میلیارد تومانی برای سال آینده

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز از پیش بینی بودجه ۱۹۰ میلیارد تومانی برای سال آینده خبر داد و گفت: ۱۳۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون از بودجه سال آتی در زمینه عمرانی و عملیاتی و ۵۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون نیز مربوط به هزینه های جاری خواهد بود.

به گزارش قلم پرس،، امیر نصیربیگی امروز در یکصد و هشتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر در بررسی برنامه و بودجه سال ۱۴۰۳ این سازمان اظهار کرد: امسال شاهد رویکرد متحولانه ای در حوزه فرهنگی بودیم و تا سقف ۲ هزار برنامه فرهنگی اجتماعی در تبریز برگزار شده است.

نصیربیگی با اشاره به منابع درآمدی این سازمان برای سال ۱۴۰۳ تصریح کرد: ۱۲۰ میلیارد تومان کمک از شهرداری مرکز، ۴۶ میلیارد تومان از خاوران، پنج میلیارد تومان از هاتف شهر، پنج میلیارد تومان از مجموعه فرهنگی الغدیر و ۱۴ میلیارد از محل حق نظارت برنامه های فرهنگی مناطق به عنوان منابع درآمدی پیش بینی شده است.

وی همچنین به هزینه‌های پیش بینی شده برای سال آینده نیز اشاره کرد و گفت: ۳۳ میلیارد تومان برای برنامه‌های اجتماعی، ۳۵ میلیارد تومان برای برنامه های فرهنگی، ۱۱ میلیارد تومان برای آموزش شهروندی، حوزه بانوان ۶ میلیارد تومان، مباحث گردشگری ۲۱ میلیارد تومان، هزینه اجرای برنامه فرهنگی در خاوران ۱۲ میلیارد تومان و… بخشی از هزینه های سال آینده را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با بررسی بودجه سال جاری این سازمان خاطرنشان کرد: ۹۰ میلیارد تومان از بودجه مصوب امسال بودجه عمرانی بود که ۴۵ میلیارد تومان آن کمک مرکز بود که محقق شد و همچنین ۳۳ میلیارد تومان نیز هرینه جاری امسال بود.

نصیربیگی از تحقق ۵۴ درصدی بودجه سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری طی ۱۰ ماهه امسال خبر داد و افزود: بودجه عمرانی و عملیاتی سال جاری سازمان نیز ۲۱ درصد طی ۱۰ ماه  تحقق یافته است.

وی همچنین یادآور شد: برای سال آینده در ۲۰۰ نقطه از شهر لایت باکس صرفا برای برنامه‌های فرهنگی تعبیه شده و به سازمان فرهنگی و اجتماعی تحویل داده می شود.

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز رویکرد برنامه ریزی های فرهنگی را مردمی و شبکه محوری دانست و گفت: مدرسه محوری، مسجد محوری و محله محوری از ویژگی های برنامه های فرهنگی سال آینده است.