یک هزار و ۲۷۲ مورد مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی / مردم هفته دوم فروردین را بیشتر در خانه‌هایشان بمانند
یک هزار و ۲۷۲ مورد مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی / مردم هفته دوم فروردین را بیشتر در خانه‌هایشان بمانند
مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه نتیجه تست ۸۲ نفر امروز مثبت اعلام شد، گفت: مجموع مبتلایان قطعی به کویید ۱۹ در آذربایجان‌شرقی به یک هزار و ۲۷۲ نفر رسید.

به گزارش قلم پرس، روزبه رجایی، مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز امشب در گفت‌وگوی زنده خبری در تشریخ آخرین وضعیت کرونا در استان آذربابجان‌شرقی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۸۲ مثبت اعلام شد و مجموع مبتلایان به کویید ۱۹ به یک هزار ۲۷۲ نفر رسید.

وی افزود: هفته دوم فروردین ماه نکات بهداشتی را رعایت کنید تا بتوان کنترل کرد.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه روند گسترشی کرونا در کشور و استان همچنان در حال گسترش است، افزود: اگر این روند گسترشی شیوع ویروس را قطع نکنیم، دیگر مهار آن سخت‌‌تر خواهد شد و حتی کادر درمان نیز کم خواهند آورد.

رجایی متذکر شد: تمام تلاش ما بر مقابله با تشدید ویروس است،  از این‌رو بهترین راه همان پیشگیری است که بهترین پیشگیری هم رعایت نکات بهداشت و عدم تجمع و ماندن در خانه است.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز از فوت شش نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: تا کنون ۱۲۰ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس، جانشان را از دست داده‌اند

وی خاطرنشان کرد: مردم به منظور قطع زنجیره‌ شیوع و انتقال ویروس کرونا، هفته دوم فروردین را بیشتر رعایت کرده و در خانه‌هایشان بمانند.

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

ویروس کووید ۱۹، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه به‌دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.

انتهای پیام/