گازرسانی به یک‌هزار و ۵۴۹ روستا در آذربایجان‌شرقی/ بهر‌ه‌مندی ۸۸ درصد خانوارهای روستایی از گاز
گازرسانی به یک‌هزار و ۵۴۹ روستا در آذربایجان‌شرقی/ بهر‌ه‌مندی ۸۸ درصد خانوارهای روستایی از گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان‌شرقی از گازرسانی به یک‌هزار و ۵۴۹ روستا در استان خبر داد و گفت: ۸۸ درصد خانوارهای روستایی و صد درصد خانوارهای شهری از نعمت گاز بهره‌مند هستند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، ولی‌الله دینی شامگاه پنج‌شنبه در آیین افتتاح و بهره‌برداری هم‌زمان از طرح‌ها و پروژه‌های […]

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان‌شرقی از گازرسانی به یک‌هزار و ۵۴۹ روستا در استان خبر داد و گفت: ۸۸ درصد خانوارهای روستایی و صد درصد خانوارهای شهری از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، ولی‌الله دینی شامگاه پنج‌شنبه در آیین افتتاح و بهره‌برداری هم‌زمان از طرح‌ها و پروژه‌های شرکت گاز استان، با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به‌عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام عمل، از سوی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: استان ما از منظر برخورداری شهری ۶۲ نقطه شهری به‌صورت صد درصدی تحت پوشش قرار گرفته‌اند و ۸۸ درصد خانوارهای روستایی که در مجموع ۹۷ درصد خانوارهای شهری و روستایی از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند.

وی افزود: اقداماتی که داریم در دولت تدبیر و امید  گازرسانی به باقیمانده روستاهای استان است و تا به امروز یک‌هزار و ۵۴۹ روستا گازرسانی شده و در مجموع حدود ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار باقی‌مانده که با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در افتتاح‌های هفته دولت و دهه فجر تلاش داریم به قولی که داده‌ایم در ارتباط با تحت پوشش قرارداد روستاهای بالای ۲۰ خانوار عمل کنیم.

دینی بیان کرد: در سال ۷۶ و آغاز به کار در شرکت گاز، عمده تجهیزات مورد استفاده وارداتی بود اما امروز اغلب تجهیزات عمدتاً تولید داخل است.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی، ادامه داد: با توجه به شعاری که در سال جاری از طرف مقام معظم رهبری انتخاب و مطرح‌شده، شرکت را به قطب پژوهشی طراحی و ساخت تجهیزات گازرسانی کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: استان ما دومین استانی است که ستاد توسعه فناوری‌های نفت و گاز در آن فعال بوده و با همین نگاه توجه ما به این است که درزمینه ساخت تجهیزات زمینه خودکفایی در تولید کالا و تجهیزات در استان را به‌عنوان یک‌قطب معرفی کنیم در این راستا با دانشگاه‌های کشور همکاری‌های تنگاتنگی داریم.

دینی، تاکید کرد: به دنبال این هستیم توزیع گاز که عمدتاً در صنعت استان بایستی این محصول پرارزش استفاده شود را عملی کنیم و از طرفی توانمندی مجموعه را بالا ببریم

وی بیان کرد: با توجه تأکیدات در اقتصاد مقاومتی و خوشبختانه با نگرش باز و کلان در موضوع از طرف مدیریت ارشد به دنبال این هستیم  شرکت گاز که جزو پنج شرکت برتر کشور محسوب می‌شود با یک‌ میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک بتوانیم از نظر فناوری و به‌روز کردن فناوری با تکیه‌بر توان داخلی در این نقطه از کشور به یک شرکت برتر تبدیل کنیم.