کم هزینه‌‎ترین حوزه برای سرمایه گذاری/  امور اقتصاد و دارایی آذربایجان‌ شرقی بسته های جذب سرمایه گذاران را ارائه کند
کم هزینه‌‎ترین حوزه برای سرمایه گذاری/  امور اقتصاد و دارایی آذربایجان‌ شرقی بسته های جذب سرمایه گذاران را ارائه کند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: باید از تمام ظرفیت‌های بودجه‌ای برای تحقق رشد اقتصادی مورد نظر استان بهره ‌بریم. به گزارش قلم پرس،از تبریز، محمد فرشکاران  امروز در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اظهار کرد: اولویت دهی بودجه‌ای استان بیشتر متمرکز بر پروژه‌هایی است که منجر به ارتقاء بهره وری، ایجاد […]رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: باید از تمام ظرفیت‌های بودجه‌ای برای تحقق رشد اقتصادی مورد نظر استان بهره ‌بریم.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، محمد فرشکاران  امروز در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اظهار کرد: اولویت دهی بودجه‌ای استان بیشتر متمرکز بر پروژه‌هایی است که منجر به ارتقاء بهره وری، ایجاد ارزش افزوده و در نهایت رشد اقتصادی می‌شوند.

وی افزود: به عنوان مثال معتقدم بخش گردشگری بویژه گردشگری خارجی که منجر به ورود ارز به استان می‌شود کم هزینه ‎ترین حوزه برای سرمایه گذاری بوده و بازدهی سریع‎تری از بخش هایی مثل صنعت و معدن دارد.

فرشکاران جذب سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری را عاملی مؤثر در تحقق رشد اقتصادی استان عنوان و اضافه کرد: با توجه به ظرفیت‌های ویژه و فرصت‌های متنوع سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی استان، با ارائه تسهیلات و بسته‌های سرمایه‌گذاری می‌توان زمینه رشد ۸ درصدی اقتصاد را فراهم کرد تا به دنبال آن شاهد پیشرفت استان باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی در ادامه به ظرفیت‌های منطقه آزاد ارس در تحقق رشد اقتصادی استان اشاره و اضافه کرد: این منطقه در ایجاد ارزش افزوده در بخش های مختلف اقتصادی استان از جمله کشاورزی، گردشگری و صادرات نقش مهمی می تواند داشته باشد.

وی اذعان داشت: قانون بودجه ۱۴۰۱ کشور از ظرفیت های مطلوبی برای رشد اقتصادی استان‌ها برخوردار است و تمام دستگاه‌های اجرایی استان باید به دنبال تحقق این ظرفیت‌های قانون بودجه از دستگاه‌های ملی باشند.

فرشکاران همچنین خواستار ارائه برنامه منسجم اداره کل امور اقتصاد و دارائی استان در خصوص راه‌های تامین منابع مالی برای پروژه‌های رشد اقتصادی و تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری جهت جذب سرمایه گذاران استانی، ملی و بین المللی در مگاپروژه ها و پروژه های پیشران استان شد.

انتهای پیام/۶۰۰۲۶