کشف ۴۵ تن کالای احتکار شده در ورزقان
کشف ۴۵ تن کالای احتکار شده در ورزقان

فرماندار ورزقان گفت: طی دو روز اخیر با رصد نیروهای، اطلاعاتی و بازرسی های مکرر ۴۵ تن از کالاهای اساسی احتکار شده در ورزقان کشف و ضبط شده است. به گزارش قلم پرس،از ورزقان، مهدی نعمتی فرماندار شهرستان ورزقان امشب در گفتگو با خبرنگاران ضمن هشدار به احتکار کنندگان کالا  اظهار کرد: با پشتیبانی دادستانی […]فرماندار ورزقان گفت: طی دو روز اخیر با رصد نیروهای، اطلاعاتی و بازرسی های مکرر ۴۵ تن از کالاهای اساسی احتکار شده در ورزقان کشف و ضبط شده است.

به گزارش قلم پرس،از ورزقان، مهدی نعمتی فرماندار شهرستان ورزقان امشب در گفتگو با خبرنگاران ضمن هشدار به احتکار کنندگان کالا  اظهار کرد: با پشتیبانی دادستانی و رصد سربازان گمنام امام زمان (ع) در سپاه و نیروی انتظامی و دستگاه‌های نظارتی شهرستان مقادیری از کالاهای اساسی و نهاده های دامی احتکار شده در شهرستان کشف و ضبط شد

فرماندار ورزقان گفت: دستگاه های ناظر طی  رصد و نظارت و بازرسی  از زمان اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها، موفق به کشف انواع کالاهای اساسی به مقدار ۹ تن ذرت دامی، ۲.۵ تن سبوس گندم، ۲۸ تن گندم ،۲.۴ تن روغن خوراکی و یک تن ماکارونی، ۲.۵ تن شکر در شهرستان ورزقان شدند.

نعمتی گفت: دستگاه‌های اطلاعاتی و انتظامی، بازرسان اتاق اصناف، جهادکشاورزی و همچنین اداره صمت به صورت مستمر از فروشگاه‌ها، نانوایی‌ها و انبارها بازرسی می‌کنند و اجازه احتکار و گران فروشی را به هیچ کسی نخواهیم داد.

وی افزود: پرونده کالاهای کشف شده  برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی و تعزیراتی ارجاع می گردد

نعمتی در ادامه گفت: دولت در تصمیم خود برای اصلاح پرداخت یارانه‌ها  مصمم است و با احتکارکنندگان کالاهای اساسی، متخلفان بازار و با کسانی که در عرضه کالا خللی ایجاد کنند بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

وی افزود: اجرای  طرح هدفمند کردن یارانه‌ها موجب رشد اقتصادی وبه نفع مردم خصوصا دهک‌های پایین خواهد بود، بر همین اساس از مردم درخواست داریم ضمن همراهی  دراجرای طرح مردمی سازی وتوزیع عادلانه یارانه‌ها، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، گرانفروشی، احتکار در انبار کالاها را به سپاه، نیروی انتظامی، جهادکشاورزی، اداره صمت گزارش کنند.

انتهای پیام/