کشف محموله قاچاق انسان از تریلر بار کنجد صادراتی
کشف محموله قاچاق انسان از تریلر بار کنجد صادراتی

گمرک ایران با اعلام کشف جدیدترین محموله قاچاق انسان از کشف قاچاق پیر زن و پیر مرد توسط ماموران گمرک خبر داد . به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، ماموران گمرک در تازه ترین عملیات مبارزه با قاچاق انسان موفق شدند یک پیرزن و یک پیر مرد را از داخل […]

گمرک ایران با اعلام کشف جدیدترین محموله قاچاق انسان از کشف قاچاق پیر زن و پیر مرد توسط ماموران گمرک خبر داد .

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، ماموران گمرک در تازه ترین عملیات مبارزه با قاچاق انسان موفق شدند یک پیرزن و یک پیر مرد را از داخل یک کشنده چادری کشف کنند.

این افراد تبعه یکی از کشورهای همسایه هستند این یازدهمین محموله قاچاق انسان است که توسط ماموران گمرک در سال‌جاری کشف می‌شود.

این افراد در داخل بار تریلر مخفی شده بودند و قصد داشتند به صورت غیرقانونی و قاچاقی از مرز بازرگان وارد کشور ترکیه شوند اما ماموران گمرک با رصد اطلاعات محموله‌ها و استفاده از دستگاه‌های کنترلی موفق به کشف این محموله قاچاق انسان شدند.

ماموران گمرک بازرگان با بررسی اطلاعات محموله‌های ورودی به کمک سامانه‌های هوشمند به یک بار صادراتی کنجد که از لطف آباد بارگیری شده بود مشکوک می‌شوند.

در بازرسی‌های اولیه ماموران گمرک چیز خاصی مشاهده نمی‌کنند اما با توجه به مشکوک بودن به محموله پس از بازرسی به کمک دستگاه‌های کنترلی متوجه می‌شوند که در لا به لای گونی‌های کنجد دو نفر پنهان شده‌اند.

پس از مشاهده این افراد در بررسی‌های بیشتر یک پیر زن و یک پیر مرد که هر دو تبعه یکی از کشورهای همسایه بودند کشف می‌شود در بررسی‌های اولیه ماموران گمرک  پیر زن ادعا می‌کند که برای رسیدن به یک زندگی بهتر قصد داشتند از طریق ترکیه به اروپا بروند.

هم اکنون گمرکات ایران مجهز به تجهیزات پیشرفته کنترلی و سگ‌های جستجوگر است ماموران گمرک فقط در سال ۱۳۹۵ موفق به کشف ۴۸۰ مورد قاچاق انسان در گمرکات کشور شدند.

تعداد تجهیزات کنترلی پیشرفته در گمرکات از جمله ایکس ری های کامیونی در سالهای اخیر به سه برابر افزایش یافته و روند تجهیز گمرکات به دستگاههای کنترلی پیشرفته با سرعت قابل توجهی در سال‌جاری نیز ادامه دارد.