کشته و زخمی شدن ۴ ایرانی در انفجار مهیب استانبول
کشته و زخمی شدن ۴ ایرانی در انفجار مهیب استانبول

یک شهروند ایرانی در انفجار روز شنبه در استانبول ترکیه جان باخت و سه ایرانی دیگر زخمی شدند به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایرنا، مقارن ظهر روز شنبه امروز در خیابان استقلال منطقه بی اوغلو استانبول یک حمله انتحاری صورت گرفت که طی آن ۵ نفر کشته و ۳۶ نفر زخمی شدند […]

یک شهروند ایرانی در انفجار روز شنبه در استانبول ترکیه جان باخت و سه ایرانی دیگر زخمی شدند

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایرنا، مقارن ظهر روز شنبه امروز در خیابان استقلال منطقه بی اوغلو استانبول یک حمله انتحاری صورت گرفت که طی آن ۵ نفر کشته و ۳۶ نفر زخمی شدند که ۲۴ تن از آنها گردشگران خارجی بودند.
یک سخنگو در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول به خبرنگار ایرنا در آنکارا گفت: یک شهروند ایرانی به نام علی رضا رزمخواه در این انفجار که در محل حادثه بوده، جان باخته است. جسد این ایرانی فعلا در پزشک قانونی نگه داری می شود.
در انفجار استانبول همچنین یک بچه یک و نیم ساله به نام دایانا رزمخواه و اعظم رزمخواه نیز زخمی شده اند که در بیمارستان کودکان شیشلی بستری هستند و حال عمومی این ایرانیان رضایت بخش است.
خانم ژیلا شریعت اعلایی ۶۱ ساله نیز از ناحیه پا زخمی شده که در بیمارستان حاسکی استانبول بستری است و حال عمومی وی نیز خوب است.
محمد جواد ظریف که در ترکیه بوده ، پیش از ترک استانبول با یکی از مصدومین ایرانی در بیمارستان تلفنی صحبت کرده و حال وی را از مسوولین جویا شده است.
گزارش شده که یکی از ۵ نفری که در انفجار استانبول کشته شده عامل حمله انتحاری امروز بوده است.
یکشنبه گذشته نیز یک حمله انتحاری در مرکز |آنکارا پایتخت ترکیه رخ داد که موجب کشته شدن ۳۷ تن و زخمی شدن بیش از ۱۲۵ تن شده بود.