کارگران ارس را دریابید / واکنش امام جمعه جلفا نسبت به مشکلات کارگران / فیلم
کارگران ارس را دریابید / واکنش امام جمعه جلفا نسبت به مشکلات کارگران / فیلم
امام جمعه جلفا گفت: اگر عید نوروز برای عده ای لذت بخش باشد برای کارگران ارس روز عزا و غصه است

به گزارش قلم پرس، حجت الاسلام والمسلمین سنجری هفته گذشته ۲۶ بهمن در خطبه های نماز جمعه جلفا، در ادامه با گلایه از عدم پرداخت حقوق کامل و عیدی کارگران از طرف پیمانکاران از اداره کار ، بازرسین و سازمان منطقه آزاد ارس خواست در آستانه عید به جد پیگیر پرداخت حق و حقوق کارگران ارس باشند و در برابر گردن کلفتی و فرعونیت بعضی پیمانکاران مقابله کرده تا هیچ کارگری در آستانه عید شرمنده خانواده اش نباشد .

وی گفت : اگر عید نوروز برای عده ای لذت بخش و موجب خوشحالی ست امروز برای کارگر شاغل در جلفا روز عزا و غصه ست چرا که با این تورن و گرانی این چندر غاز هیچ دردی را دوا نمی کند تا چه رسد عده ای زالو صفت بخواهند همین حقوق ناچیز را هم چپاول کنند ، در این باره امیدوارم دادستان محترم نیز با همان قاطعیت و جدیتی که دارند به دقت کامل این موضوع را رصد کنند تا عده ای سودجو نتوانند حق مظلومی را پایمال کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین سنجری امام جمعه منطقه آزاد ارس جلفا این هفته در خصوص مشکلات کارگران ارس علی رغم پیگیری های متعدد اظهار داشت : بعد از چندین صحبت و فریاد در خطبه ها و نامه نگاری های متعدد مبنی بر پیگیری وضعیت نابسامان کارگران به مدیرعامل محترم سازمان منطقه آزاد ارس و فرماندار بزرگوار شهرستان جلفا و سرپرست شهرداری جلفا این پیام در یکی از رسانه ها از طرف کارگری قانع به کمترین ها ، آب سردی بود که احساس کردم که در پاسخ این داد و فریاد ها ریخته شد !! واقعا سوال اینجاست که کدام مسول و نهادی در این شهرستان مسؤل این پدیده شوم هست؟

وی در ادامه تاکید کرد : چرا کار به جایی می رسد که حتی کارگری که از پینه دست خود و غیرت و مردانگی خود نان به سفره می برد از پیگیری و خطبه و تریبون امام جمعه در تنها ترین نظام و انقلابی که فریاد عدالت طلبی را در دنیای طاغوت های عصر سرآورد و ابراهیم وار این بت های نجس را شکست ، برای احقاق حق خود نا امید می شوند ؟

امام جمعه جلفا خاطر نشان کرد : مگر چهل سال قبل این مردم به پیروی امام و مقتدای خویش ، گردن کلفتی و فرعونیت را به زباله دان نینداختند ؟! مگر فریاد صادق ترین لسان جهان اسلام یعنی مقام معظم رهبری را در اجرای عدالت شنیده نمی شود ؟! امروز این وضعیت کارگران در این شهرستان ، پس حاصل کدام تسامح ها و بی توجهی هاست ؟ آیا اداره کار و بازرس آن مسول رسیدگی و بررسی و توبیخ متخلف نمی باشد ؟!

حجت الاسلام سنجری در ادامه افزود : آیا مدیران و مسولین منطقه آزاد ارس در قبال این نا عدالتی و فرهنگ فرعونیِ برده داری که در مقابل چشم همگان اجرا می شود ، احساس مسولیت نمی کنند که مقابله به جد و برخورد جدی تر نمایند ؟! آیا جناب فرماندار به عنوان رییس شورای تامین شهرستان قصد ورود و قاطعیت در برخورد ندارد ؟؟ آیا دادستان به عنوان لبه تیز تیغ عدالت انقلاب ، اراده دادخواهی ندارد ؟؟

خطیب نماز جمعه جلفا گفت : حال اینکه با شناختی که از روحیات این بزرگواران در این مدت از نزدیک داشته ام خود حامی مستضعفین و مظلومین بوده و پتک سنگینی در برابر ظلم و ظالم بوده اند، به هر صورت اگر این امر در اندک زمان موجود پیگیری و حل نشود ، ادامه این جریان و پیگیری آن اقتضائات خاص خود را در پی خواهد داشت که مسولیت آن نیز با کسانی ست که در این راه همراهی نکرده و با عافیت طلبی از کنار این معضل به راحتی در حال گذرند