به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه چین بار دیگر اقدام عملی شورای امنیت سازمان ملل در قبال افزایش تنش میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین را خواستار شد. به نوشته خبرگزاری «اسوشیتد پرس»، «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین روز یکشنبه گفت: «متأسفانه شورای امنیت تاکنون در رسیدن به توافق ناکام […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه چین بار دیگر اقدام عملی شورای امنیت سازمان ملل در قبال افزایش تنش میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین را خواستار شد.

به نوشته خبرگزاری «اسوشیتد پرس»، «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین روز یکشنبه گفت: «متأسفانه شورای امنیت تاکنون در رسیدن به توافق ناکام بوده زیرا ایالات متحده در جبهه مخالف عدالت بین‌المللی ایستاده است».

رئیس دستگاه دیپلماسی چین ضمن تأکید بر حمایت کشورش از راه‌حل دو دولتی گفت، از همه طرف‌ها درخواست کرد در جلسه امروز شورای امنیت و هنگام به بحض گذاشتن افزایش تنش‌ها بین رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها، صدای واحدی داشته باشند.

وانگ یی افزود، شورای امنیت باید بر راه‌کار دو دولتی تأکید کرده و از دو طرف بخواهد هرچه سریع‌تر مذاکره در این زمینه را آغاز کنند.

نشست امروز (یکشنبه)، سومین نشست شورای امنیت سازمان ملل برای حل و فصل منازعات اخیر فلسطینیان و صهیونیست‌ها محسوب می‌شود اما این اولین نشست علنی شورای امنیت با مشارکت طرف‌های درگیر محسوب می‌شود.

در نشست‌های قبلی شورای امنیت سازمان ملل، به دلیل کارشکنی‌های ایالات متحده، شورای امنیت موفق نشد قطعنامه‌ای را برای کمک به حل تنش‌های قدس اشغالی و محکوم کردن قساوت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان تصویب کند.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.

وزارت بهداشت فلسطین، امروز (یکشنبه) اعلام کرد شمار قربانیان حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه به ۱۷۴ شهید از جمله ۴۷ کودک و ۲۹ زن و ۱۲۰۰ مجروح افزایش یافته است.

در این میان، مقاومت فلسطینی نیز که از ظهر دیروز (شنبه) موج جدیدی از حملات موشکی و راکتی علیه تل‌آویو، عسقلان، سدیروت، اشدود و سایر مناطق اطراف تل آویو آغاز کرده، شب گذشته نیز به موشک‌باران مواضع صهیونیست‌ها ادامه داد.

 بنا بر این گزارش، گروه‌های مقاومت در غزه، تعداد بسیار زیادی موشک و راکت به سمت مرکز فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو شلیک کردند و  این‌بار حتی مناطق دورتر از تل‌آویو را نیز هدف قرار دادند و موشک‌های مقاومت حتی تا نزدیکی نابلس و نتانیا رسید.

انتهای پیام/ص