چه مشوق‌های جدیدی برای پزشکان تعهد خدمت در مناطق محروم در نظر گرفته شده است؟
چه مشوق‌های جدیدی برای پزشکان تعهد خدمت در مناطق محروم در نظر گرفته شده است؟

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، مصوبه جدید این کمیسیون در خصوص اصلاح برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی تشریح و گفت: مدت ۲۱ سال خدمت در مناطق کم برخوردار به ۱۰ تا ۱۱ سال و ۱۵ سال به ۸ سال کاهش پیدا کرد. به گزارش قلم پرس،از […]رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، مصوبه جدید این کمیسیون در خصوص اصلاح برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی تشریح و گفت: مدت ۲۱ سال خدمت در مناطق کم برخوردار به ۱۰ تا ۱۱ سال و ۱۵ سال به ۸ سال کاهش پیدا کرد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، علیرضا منادی سفیدان در تشریح مصوبه کمیسیون آموزش مجلس مبنی بر «طرح اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی»، اظهار کرد: سال ۱۳۸۹ قانونی در این زمینه وجود داشت که براین اساس پزشک و متخصصانی که ۷.۵ سال مدت تحصیل آن به طول انجامید باید سه برابر مدت تحصیل خود در مناطق کم برخوردار خدمت کنند و ۳۰ درصد از پزشکانی که جذب دانشگاه‌ها می‌شوند، باید دوره تعهد بگذرانند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با بیان اینکه امسال ۱۴ هزار پذیرش در رشته‌های پزشکی داشتیم، افزود: با مصوبه‌ای که در کمیسیون آموزش به تصویب رسید، مسیر برای پزشکان مناطق محروم هموار شد به این نحو که برای پزشکان عمومی دوره تعهد خدمت از ۳ برابر به ۱.۷ و برای متخصصین به ۲.۵ برابر با اعمال ضرایب محرومیت کاهش یافت.

منادی سفیدان تصریح کرد: بنابراین مدت ۲۱ سال خدمت در مناطق کم برخوردار به ۱۰ تا ۱۱ سال و ۱۵ سال به ۸ سال کاهش پیدا کرد.

وی ادامه داد: همچنین پزشکان دارای تعهد خدمت در مناطق کم برخوردار می توانند پس از ۳ سال در دوره های تخصصی نیز شرکت کنند، همچنین این پزشکان می توانند در همان منطقه تعهد خدمت خود به استخدام دولت درآیند، همچنین به ازای هر فرزند ۶ ماه از تعهد خدمت پزشک کاسته خواهد شد.

منادی سفیدان با بیان اینکه معافیت مالیاتی نیز به علاوه افزایش سقف کارانه از دیگر مشوق های این طرح است، گفت: البته برای مستنکفین از اجرای قانون نیز مجازات هایی در نظر گرفته شده که امیدواریم پزشکی شامل این بند از مصوبه نشود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تاکید کرد: همچنین در این قانون برای نقل و انتقال پزشکان نیز موارد مناسبی دیده شده است.

انتهای پیام/