به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع عراقی، امروز (شنبه)، از درگیری نیروهای پیشمرگه با عناصر داعش در کرکوک (شمال عراق) خبر دادند. وبگاه خبری شبکه «رووداو» در این خصوص گزارش داد که عده‌ای از عناصر سازمان تروریستی داعش به نیروهای پیشمرگه در نزدیکی روستای «قایه باشی» در ناحیه «بردی/آلتون کوبری» استان کرکوک حمله کرده‌اند. […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع عراقی، امروز (شنبه)، از درگیری نیروهای پیشمرگه با عناصر داعش در کرکوک (شمال عراق) خبر دادند.

وبگاه خبری شبکه «رووداو» در این خصوص گزارش داد که عده‌ای از عناصر سازمان تروریستی داعش به نیروهای پیشمرگه در نزدیکی روستای «قایه باشی» در ناحیه «بردی/آلتون کوبری» استان کرکوک حمله کرده‌اند.

«نوی حمه علی»‌ فرمانده محور غرب کرکوک در گفت‌و‌گو با رووداو خبر داد که سه تن از نیروهای پیشمرگه از جمله یک سروان در این درگیری کشته و دو تن دیگر مجروح شده‌اند.

طبق گفته فرمانده محور غرب کرکوک،‌ عناصر داعش در این درگیری از خمپاره، راکت‌های BKC و اسلحه‌های کلاشینکف استفاده کرده‌اند.

رووداو در ادامه نوشت که این حمله ساعت ۱۲:۳۰ (به وقت محلی) در کرکوک صورت گرفته، عناصر داعش از خلأ امنیتی موجود در مناطق حائل میان نیروهای پیشمرگه و ارتش عراق برای این حمله استفاده کرده‌اند.

رووداو با اشاره به اینکه این حمله در دو جبهه علیه نیروهای پیشمرگه انجام شده، همچنین گزارش داد که این درگیری به مدت ۴۵ ادامه داشته و هیچ یک از نیروهای پیشمرگه به اسارت داعش درنیامده‌اند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که وبگاه خبری «شفق نیوز» به نقل از یک منبع امنیتی شمار کشته‌شدگان این حمله را هفت تن و تعداد مجروحان را دو نفر گزارش کرد.

در این گزارش اشاره شده است که عناصر داعش یک مقر امنیتی نیروهای پیشمرگه را هم به آتش کشیده‌اند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که منابع عراقی در عین حال از اقدامی تروریستی در منطقه الطارمیه در شمال بغداد خبر دادند.

بر اساس گزارش منابع عراقی،‌ در مسیر دو گشتی نیروهای امنیتی عراق در منطقه مذکور دو بمب منفجر شده که در پی آن، ۱۰ نیروی امنیتی عراق به شهادت رسیده‌اند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ص