پیگیری جدی ۲۳ مگاپروژه استان  آذربایجان شرقی / سهم ۴۲ درصدی صنعت آذربایجان شرقی از ارزش افزوده
پیگیری جدی ۲۳ مگاپروژه استان  آذربایجان شرقی / سهم ۴۲ درصدی صنعت آذربایجان شرقی از ارزش افزوده

[ad_1] رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، با تاکید بر پیگیری جدی ۲۳ مگاپروژه استان در سال جاری ، از سهم ۴۲ درصدی صنعت استان در ایجاد ارزش افزوده خبر داد . به گزارش قلم پرس،از تبریز، صابر پرنیان امروز در جلسه فعالان اقتصادی تبریز و مسئولان دولتی در اتاق بازرگانی تبریز با […]

[ad_1]


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، با تاکید بر پیگیری جدی ۲۳ مگاپروژه استان در سال جاری ، از سهم ۴۲ درصدی صنعت استان در ایجاد ارزش افزوده خبر داد .

به گزارش قلم پرس،از تبریز، صابر پرنیان امروز در جلسه فعالان اقتصادی تبریز و مسئولان دولتی در اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه راه اندازی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط برای اشتغال استان مهم است، اظهار کرد: در کنار این صنایع ، اجرا و تکمیل پروژه‌های بزرگ در استان با جدیت دنبال می‌شود ، چرا که تاثیر ویژه‌ای بر تولید ثروت و ایجاد ارزش افزوده دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا عملیات اجرایی ۲۳ مگا پروژه در استان براساس برنامه زمان بندی شده تا تحقق کامل پیگیری می شود.

رئیس سازمان صمت استان با اشاره به سهم ۴۲ درصدی صنعت استان در ایجاد ارزش افزوده ، تصریح کرد : بخش خدمات نقش بسیار مهمی در تولید ثروت و ایجاد ارزش افزوده دارد ولی در استان مغفول مانده و باید در سال جاری بیش از پیش به توسعه این حوزه مهم توجه شود.

وی با تاکید بر تکلیف تنظیم گری و تسهیل گری مجموعه صمت استان، گفت: اتاق بازرگانی باید تبیین کننده نقشه راه و محور هدایت فعالیت‌های اقتصادی در استان باشد و با تعامل بخش خصوصی و دولتی می توانیم شاهد تغییرات مثبتی در توسعه صنعتی، معدنی و تجاری استان باشیم.

پرنیان ضمن تاکید بر اهمیت فعال شدن میزهای تجاری کشورها و توجه ویژه اتاق بازرگانی به موضوع یاد شده است، افزود: ارتباط تنگاتنگ و مستمر فعالان تجاری و صادرکنندگان با کشورهای هدف صادراتی بویژه استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه می تواند در توسعه صادرات غیرنفتی نقش پررنگی را ایفا کند.

وی توجه به یکی از محوری ترین برنامه های وزارت صمت با عنوان توسعه و تعمیق ساخت داخل را مهم ارزیابی کرد و ادامه داد : حل مساله ورود ماشین‌آلات و تجهیزات و رفع برخی مشکلات گمرکی در این حوزه اقداماتی فراتر از پیگیری های مجموعه صمت استان را می طلبد و نیازمند ورود دستگاه های نظارتی و مسئولین استانی است چراکه با ورود تکنولوژی های نوین زنجیره تولید تکمیل و توسعه واحدهای صنعتی سرعت خواهد گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان خاطر نشان کرد : اثربخشی و نتیجه‌محور بودن مصوبات، رفع مسائل و مشکلات واحدهای پراشتغال و دانش‌بنیان و زمان‌بندی برای اجرای مصوبات از رویکردهای جدید کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال ۱۴۰۱ است.

وی گفت : با رویکرد جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، از این پس کلیه مصوبات این ستاد لازم‌الاجرا بوده و تمامی بخشنامه ها و مصوبات داخلی دستگاههای اجرایی و بانک ها با مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بلا اثر خواهند شد.

صابر پرنیان توجه ویژه به احداث و تکمیل زیرساخت ها بخصوص در حوزه تامین آب واحدهای صنعتی و شهرک های صنعتی را خواستار شد و افزود : عدم تامین مواد اولیه برای واحدهای تولیدی سم است و با همکاری جهاد کشاورزی در تامین مواد اولیه محصولات مرتبط با صنایع غذایی و همچنین کمیته های مربوط به فولاد و پتروشیمی در جهت تامین به موقع مواد اولیه تلاش می کنیم.

وی با اشاره به وجود ۵.۸ میلیارد تن ذخایر معدنی در استان و ظرفیت های بسیار بالای معادن آذربایجان شرقی ، تاکید کرد : تشکیل مس آذربایجان ، تکمیل و توسعه واحدهای فرآوری ، فعال سازی واحدهای معدنی راکد و بازگردانی به چرخه تولید و راه اندازی واحدهای تولیدی در بخش صنایع معدنی از مهمترین برنامه های مسئولین استانی و صمت استان است.

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی در ادامه از تشکیل کارگروه ویژه معادن در شهرستان ها برای اولین بار در کشور به منظور بررسی ، پیگیری و حل مشکلات و مسائل پیرامون واحدهای معدنی استان خبر داد.

گفتنی است در این نشست مشترک که در محل اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد ، فعالان اقتصادی تبریز و مسئولان دولتی راهکارهای جذب سرمایه گذاری و رفع موانع تولید و افزایش صادرات را بررسی کردند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱


[ad_2]