پیش‌بینی ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران اربعین حسینی
پیش‌بینی ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران اربعین حسینی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: هشت هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت کل مسافران اربعین حسینی کشور در نظر گرفته شده که ۲۵۰ تا ۲۷۰ دستگاه مختص مسافران آذربایجان‌شرقی است. به گزارش قلم پرس،از تبریز، اروجعلی علیزاده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه حرکت از ۱۴ ترمینال مبدا آذربایجان‌شرقی به […]مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: هشت هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت کل مسافران اربعین حسینی کشور در نظر گرفته شده که ۲۵۰ تا ۲۷۰ دستگاه مختص مسافران آذربایجان‌شرقی است.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، اروجعلی علیزاده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه حرکت از ۱۴ ترمینال مبدا آذربایجان‌شرقی به مرز مهران تا روز اربعین ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: باتوجه به حجم زیاد مسافران در بازگشت از اربعین، هم استانی‌ها بازگشت را به روز آخر موکول نکنند.

وی از استمرار حضور اتوبوس‌ها در مرز برای بازگرداندن مسافران تا چند روز بعد از اربعین هم خبر داد و گفت:  تا زمانی که مسافران ما در مرز حضور داشته باشند، روند بازگرداندن آنها هم ادامه خواهد داشت و از این بابت نگرانی وجود ندارد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی همچنین با اشاره به اعزام ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر زائر با ۳۵۰ سرویس به مرز مهران تا صبح امروز افزود: زائران ضمن حفظ آرامش، هرگونه نارسایی احتمالی را با شماره تلفن ۱۴۱ یا عوامل اداره‌کل راهداری که در ترمینال‌ها مستقر هستند در جریان بگذارند.

علیزاده با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ‌گونه نقص فنی یا حادثه‌ای برای اتوبوس‌های اعزامی از استان ما رخ نداده است، اضافه کرد: مسافران از لحظه‌ای که سوار اتوبوس می‌شوند تا زمانی که در مهران از اتوبوس پیاده می‌شوند، تحت پوشش بیمه قرار دارند.

وی از ایجاد زیرساخت لازم برای خودروهای شخصی در مرز مهران هم خبر داد و متذکر شد: زائرانی که با خودرو خودشان عازم مرز شده‌اند، می‌توانند از پارکینگ‌های دولتی یا بخش خصوصی استفاده کنند.

علیزاده بیان داشت: با توجه به تجربه سال‌های گذشته، مسافران می‌توانند در لحظه پیاده شدن از وسایل نقلیه، از طریق تعیین موقعیت مکانی با نرم‌افزارهای ویژه از جمله پیام‌رسان‌ها و ذخیره آن، هنگام‌ برگشت به راحتی وسیله نقلیه خودشان را پیدا کنند.

انتهای پیام/س