پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت ۹ اردیبهشت، روز ملی شوراها
پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت ۹ اردیبهشت، روز ملی شوراها

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت ۹ اردیبهشت، روز ملی شوراها، ضمن قدردانی از خدمات و تلاش‌های اعضای شوراهای اسلامی استان، بر همدلی و هم‌افزایی نهاد شورا در جهت جلب رضایت‌مندی مردم و تسریع و تسهیل در روند پیشرفت، عمران و آبادانی شهرها و روستاهای استان تأکید کرد. متن پیام عابدین خرّم به این […]


استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت ۹ اردیبهشت، روز ملی شوراها، ضمن قدردانی از خدمات و تلاش‌های اعضای شوراهای اسلامی استان، بر همدلی و هم‌افزایی نهاد شورا در جهت جلب رضایت‌مندی مردم و تسریع و تسهیل در روند پیشرفت، عمران و آبادانی شهرها و روستاهای استان تأکید کرد.

متن پیام عابدین خرّم به این شرح است:
 
امروزه رشد و توسعه همه‌جانبه جوامع شهری و روستایی، در گرو مشارکت و مسئولیت‌پذیری مردم و آحاد جامعه در اداره امور است که این مهم با تشکیل نهادهای مدنی و تشکل‌های منسجم مدیریت محلی امکان بروز و ظهور می‌یابد.
 
واگذاری مسئولیت اداره امور کشور به مردم و جلب مشارکت آنها در حوزه‌های گوناگون سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، یکی از مهم‌ترین برکات انقلاب اسلامی ایران بود که با فرمان تاریخی امام راحل در ۹ اردیبهشت سال ۱۳۵۸ مبنی بر تشکیل شوراهای اسلامی و تثبیت آن در قانون اساسی کشور، تبلور عینی و عملی یافت.
 
تجربه فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا در پهنه وسیع و متکثر فرهنگی و اجتماعی ایران، با همه نقاط قوت و ضعف آن، نمودی از تعامل و همراهی سازنده مدیریت‌های محلی با نهادهای کلان کارگزار در نظام اداری کشور برای نیل به توسعه پایدار و متوازن مناطق مختلف بوده است.
 
دولت سیزدهم با اعتقاد راسخ به نقش تاثیرگذار شوراها در حل مشکلات و بهبود کیفیت زندگی مردم عزیز، از جامعه بزرگ شوراهای اسلامی شهر و روستا انتظار دارد با اولویت‌بندی مسائل، اهتمام بر مدیریت منابع مالی و شکوفایی اقتصاد محلی، صیانت از اموال عمومی، قانون‌مداری، بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل محلی، تعامل سازنده با شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به‌عنوان بازوهای اجرایی شوراها، ارتقای کمی و کیفی خدمات‌دهی و استفاده از نیروی انسانی متعهد و متخصص در تحقق اهداف متعالی نظام در گام دوم انقلاب کوشا و فعال باشند.
 
اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن روز ملی شوراها، از زحمات و تلاش‌های خانواده بزرگ شوراهای اسلامی در بیش از ۶۷ شهر و ۱۸۰۰ روستای آذربایجان شرقی و همکاری و همراهی موثر آنان با مجموعه خدمت‌گزاران نظام در استان قدردانی می‌کنم و امیدوارم که با همدلی و هم‌افزایی بیشتر، در جهت جلب رضایت‌مندی مردم و تسریع و تسهیل در روند پیشرفت، عمران و آبادانی شهرها و روستاهای استان موفق باشید.