پرورش زالو در بیش از ٢٠٠ مزرعه در سراسر کشور
پرورش زالو در بیش از ٢٠٠ مزرعه در سراسر کشور

جهان فر با اشاره به پرورش زالو در بیش از ٢٠٠ مزرعه در ایران گفت: از محل سرمایه گذارى هاى این حوزه براى ٣٠٠ نفر به صورت مستقیم و براى یک هزار و دویست نفر به صورت غیرمستقیم، اشتغالزایى شده است. به گزارش قلم پرس، مصطفى جهان فر، مدیر عامل مرکز کارآفرینى ایرانیان امروز در نشست […]

جهان فر با اشاره به پرورش زالو در بیش از ٢٠٠ مزرعه در ایران گفت: از محل سرمایه گذارى هاى این حوزه براى ٣٠٠ نفر به صورت مستقیم و براى یک هزار و دویست نفر به صورت غیرمستقیم، اشتغالزایى شده است.

به گزارش قلم پرس، مصطفى جهان فر، مدیر عامل مرکز کارآفرینى ایرانیان امروز در نشست خبرى با اصحاب رسانه استان به ارایه گزارشی از فعالیت های این شرکت دانش‌بنیان در نقاط مختلف کشور پرداخت و اظهار داشت: مرکز کارآفرینى ایرانیان در زمینه زراعت، باغبانى، شیلات و پرورش زالو فعال است.

وی با بیان این‌که اصلى ترین فعالیت این مرکز مربوط به پرورش و تکثیر زالو است، خاطرنشان کرد: هم اکنون در بیش از ٢٠٠ مزرعه در نقاط مختلف ایران پرورش زالو با نظارت این شرکت انجام می شود.

مدیر عامل مرکز کارآفرینى ایرانیان گفت: از محل سرمایه گذارى هاى در این حوزه براى ٣٠٠ نفر به صورت مستقیم و براى یک هزار و دویست نفر به صورت غیرمستقیم، اشتغالزایى شده است.

وى از پرورش یک میلیون قطعه زالو با برترین متد علمى توسط این شرکت دانش بنیان خبر داد و عنوان کرد: هدف این شرکت ، دستیابى به پرورش صد میلیون زالو سالم در آینده نزدیک و توسعه فعالیت هاى صادراتى مى باشد.

وی با اشاره به مشکلات متعدد موجود در ترویج فرهنگ مشاغل خانگی در کشور گفت: ظرفیت بى نظیری در آذربایجان و تبریز براى گسترش فعالیت هاى شرکت وجود دارد که جا دارد از همکارى ویژه مهندس شهاب الدین بیمقدار، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراى اسلامى قدردانى شود.

جهان فر از عدم همکارى برخى مسئولان تراز اول استانى و ملى نیز به شدت انتقاد کرد و گفت: از مسئولان انتظار داریم با ما کارى نداشته باشند تا بتوانیم تا بتوانیم فعالیت هاى خود را با رویکرد افزایش اشتغالزایى به بهترین شکل ممکن پیش ببریم.

وى ادامه داد: قیمت هر یک عدد زالو در کشورهاى آمریکا، روسیه، انگلستان و … بیش از ١٢ دلار است و به همین دلیل سود خوبى براى فعالین این حوزه به همراه دارد؛ این در حالیست که متاسفانه در حال حاضر ٨٠ درصد نیاز کشور از محل واردات زالوى آلوده از برخى کشورهاى همسایه صورت مى گیرد.

مدیر عامل مرکز کارآفرینى ایرانیان افزود: اگر این روند در غفلت فعلى مسئولان ادامه داشته باشد با یک موضوع بیوتروریسم در کشور و به تبع آن سیل عظیم بیماران خونى در کشور مواجه خواهیم شد.

وى ادامه داد: در تمام کشورهاى دنیا، تغذیه زالو از خون دام انجام مى شود ولى در کشور این موضوع مورد مخالفت وزارت جهاد کشاورزى قرار گرفته و فقط براى تغذیه زالو با جلبک، مجوز ارائه مى شود، این در حالیست که جلبک را نمی توان منبع تعذیه زالو محسوب کرد.